Wpis z mikrobloga

Ktoś podpowie w jaki sposób odpalić podgląd z kamery w przeglądarce?
Mam kamery IP podłączone do rejestratora, chce czasem wejść na podgląd jednej z kamery nie będąc połączony z tamtą siecią(chce to robić zdalnie)
Co będę do tego potrzebował? Chodzi mi o konkretne dane żeby odpalić to w przeglądarce.
#kamery #monitoring #internet #sieci #siecikomputerowe
  • 8
  • Odpowiedz
@dawid054: najprościej i najszybciej własnymi siłami to w tamtej sieci zostawiasz odpalonego kompa i przez team viewera zdalnie się do niego wpinasz i sobie sprawdzasz monitoring
  • Odpowiedz
  • 0
@Issac: jak sobie sprawdza w rejestratorze to mam adres IP rejestratora wraz z portem oraz MAC i niżej mam adresy każdej kamery wraz z portem tylko żeby uruchomić podgląd przez przeglądarkę musiałbym być podlącezony do tej samej sieci co rejestrator lub kamery a mi chodzi o połączenie się z urządzenia który do tej sieci nie jest podłączony
  • Odpowiedz
@dawid054 pytanie dygresja: a czemu akurat w przeglądarce?
natomiast co do zdalnego podglądu to chyba wszystkie sprzedawane dzisiaj rejestratory (a przynajmniej Hikvision, Dahua) mają możliwość pracy przez chińską chmurę. instalujesz aplikację na telefonie robisz zdjęcie kodu QR na rejestratorze i masz obraz na telefonie. a na PC soft od wytwórcy rejestratora i też tylko logujesz się do chmury.

a w sieci lokalnej to chyba najfajniej (jeśli nie chcesz aplikacji od producenta) to
  • Odpowiedz