Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego procedowana ustawa ma dotyczyć wyłącznie tabletki EllaOne? Tabletka Misstala innego producenta również zawiera 30mg octanu uliprystalu, ma identyczne działanie jak EllaOne. A jednak tę tabletkę nadal trzeba będzie brać na receptę. Dlaczego?
#sejm #afera
Horkheimer - Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego procedowana ustawa ma dotyczyć wyłącz...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@BuzkaNeslon: A co za znaczenie ma fakt, czy w tym momencie apteki mają jakiś lek czy go nie mają? W Rejestrze Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są wymienione takie leki, jak Esmya, Eginilla, Ulimyo czy Misstala właśnie. Oznacza to, że w Polsce można handlować tymi lekami. Po co zatem komplikować sprawę? Jeśli jakaś firma zajmująca się importem równoległym leków będzie miała zamiar sprowadzić Misstalę, to lek ten
  • Odpowiedz
  • 1
@BuzkaNeslon: Zaraz, zaraz... Czy my tu przed chwilą doszliśmy do porozumienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamiast, jak to bywa na Wykopie, obrażać się, wyzywać i wrzucać się wzajemnie na czarno? xD
Nie no, tak poważnie - doceniam. Fajnie, że są jeszcze ludzie otwarci na dyskusję. Plus ode mnie!
  • Odpowiedz