Wpis z mikrobloga

Tak jak się spodziewałem masa fliperów, co brała w wakacje w bezrozumnym oszołomieniu mieszkania po 600, 800, 900k, teraz próbuje je opchnąć za minimum plus 30%.

Wisi sobie taka galeria odpałów na otodom i nikt tego nie chce brać XD

Cześć leci pod najem, w równie absurdalnych cenach bo ROI musi się zgadzać. I też nie ma chętnych.

Sytuacja jest rozwojowa. Pilnie potrzebne są kredyty 0%.

#nieruchomosci #natropieflipperow
  • 12
Sytuacja jest rozwojowa. Pilnie potrzebne są kredyty 0%.


@mickpl: a jak porównasz sytuacje NIEMCY - POLSKA czy jest szansa na takie spadki jak w NIEMCZECH? oczywiscie cena i tak poszybowala wiec nawet sporer procentowe spadki to i tak bedzie duzo
@caballo-blanco: W Polsce ceny trzymają się tylko dzięki dopłatom z naszych podatków i to nie byle jakim dopłatom, bo BK2% to był program bez żadnych limitów praktycznie i który będziemy finansować 10 lat. Ja nie bardzo bym chciał znowu dopłacać do rosnących cen mieszkań z moich podatków, myślę że wielu ludzi też. Wydaje się więc, że betonowe eldorado miało już swój peak i kto nie sprzedał w ostatnich miesiącach ten gapa.
a jak porównasz sytuacje NIEMCY - POLSKA czy jest szansa na takie spadki jak w NIEMCZECH? oczywiscie cena i tak poszybowala wiec nawet sporer procentowe spadki to i tak bedzie duzo


@caballo-blanco: jakby porównywać tylko średnie zarobki Warszawa <-> Berlin do cen nieruchomości to u nas są o 20% za drogie. Dodatkowo oni mają tańszy kredyt niż u nas. Jesteś Niemcem bierzesz kredyt na 1 mln zł płacisz ratę 4700 zł