Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o takim układzie mieszkania (link niżej)? Wydaje mi się spoko, ale dotychczas mieszkałem tylko w domku jednorodzinnym (z rodzicami) i kurniku 30m^2. Pierwsze piętro to oczywiście wada, ale cena okazyjna (częściowo "po rodzinie") i normalnie byłoby mnie stać tylko na coś wyraźnie mniejszego.
Z innych oczywistych wad to mała łazienka, zbyt duże okno w kuchni i ekspozycja - pewnie będzie trochę ciemno przez północ/wschód. Kuchnię pewnie bym robił oddzieloną od salonu (normalnego aneksu i tak nie będzie, bo jest ściana nośna). Zalety do dla mnie brak sąsiadów za ścianą obu sypialni, rozmiar i ogólna ustawność. Ale ja się nie znam xD
Link: https://imgur.com/a/k5OqSi8
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kiciopyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@ATAT-2:
szafa na prawo od drzwi - ciezko powiedzieć czy tam się zmieści 60cm głębokości żeby dać drążek prostopadle, ale jakoś to będzie

@mirko_anonim M
Moim zdaniem układ cacy, - okna na 3 kierunki, kuchnia fajne upozycjonowana - nie jest to osobny pokój ale też nie aneks w samym salonie. Możesz dostawić jakąś ścianke działową od strony pionu czy inne lamelki, za nimi pociągnąć szafki i wtedy nie będzie wejścia mieszkania
  • Odpowiedz
szafa na prawo od drzwi - ciezko powiedzieć czy tam się zmieści 60cm głębokości żeby dać drążek prostopadle, ale jakoś to będzie


@MichauDelendaEst: jakby się mieściło to by Dev to narysował :p może być ciężko moim zdaniem

Plus domofon tam wisi więc by trzeba przenieść zawczasu planując takie rozwiązanie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim 70% obrysu budynku to okna, a ty piszesz, że będzie ciemno? xd. Z wad to sporo przestrzeni idzie na komunikację (więcej niż wskazuje pozycja "korytarz"), której nie da się sensownie zagospodarować o jakąś większą szafę, przez co trzeba zagracać pokoje i tym samym zmniejszać ich powierzchnię użytkową (też tak naprawdę tylko w pokoju na dole jest odpowiednio zaprojektowana przestrzeń na większą szafę). Salon z aneksem jest duży jak na mieszkanie, a
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @ATAT-2:
Mierzyłem, szafa 60cm mieści się na styk po prawej, zostaje akurat miejsce na włącznik światła i drzwi.
@MichauDelendaEst:
Czyli że zamykałbyś kuchnię? Boję się, że wtedy korytarz zostanie niedoświetlony. Portfentery to jak rozumiem wysokie okna (jak balkonowe), tak? Jest przy wejściu na loggię (duh) i to węższe w pokoju 03. Reszta standardowa.

  • Odpowiedz