Wpis z mikrobloga

@zolnierzzezmechu ban bo nigdy wcześniej nie mogłeś być posiadaczem żadnej nieruchomości, ale nie masz co się łudzić bo za Donalda już takiego kredytu nie będzie. Będą przeciągać całym rokiem że projekt jest w realizacji i koniec końców nie trafi on do głosowania
  • Odpowiedz
@zolnierzzezmechu:

serio? 50 procent i nie było bana?

tak, ale tylko przy jednej nieruchomości. Jeśli miałeś choćby szczątkowe udziały, ale w dwóch nieruchach to był ban.
Ja np. jestem takim szczęśliwcem, który odziedziczył udziały chyba po 1/12 w dwóch domach i nara.
  • Odpowiedz
@zolnierzzezmechu
@iamjashin: nieprawda.

Jestem współwłaścicielem mieszkania. Mogę skorzystać z programu?

Osoby posiadające (obecnie oraz w przeszłości) udział nie wyższy niż 50% we współwłasności jednego lokalu mieszkalnego a udział ten nabyły wyłącznie w drodze dziedziczenia, mogą skorzystać z programu. W przypadku bezpiecznego kredytu 2% dodatkowym warunkiem jest niezamieszkiwanie w tym lokalu od co najmniej 12 miesięcy.
https://www.gov.pl/web/mieszkanie-dla-ciebie/pytania-i-odpowiedzi
  • Odpowiedz
Tego warunku granicznego nie jestem pewien. Jestem pewien że była o 50 ale nie pamiętam czy była mowa o mniejszy bądź równy czy ściśle mniejszy.
  • Odpowiedz
Czy jeżeli byłem posiadaczem 50 procentowej własności mieszkania x ale pozbyłem się go jako darowizna to będę mógł startować o kredyt 0 czy ban jak to było przy bk2?


@zolnierzzezmechu: Nie są jeszcze znane warunki nowego programu. Podano jedynie wstępne założenia.

W przypadku poprzedniego programu, czyli Bezpiecznego kredytu 2% z dopłat można było skorzystać w sytuacji odziedziczenia maksymalnie jednej nieruchomości w udziałach nie większych niż 50% i przy zamieszkiwaniu w innej
  • Odpowiedz
@marcpol: Jak w praktyce takie warunki są weryfikowane i kto miałby to robić, banki? Założę się że część ludzi podpisała te śmieszne oświadczenia bez większej świadomości zasad albo celowo cwaniakując
  • Odpowiedz
@marcpol: Jak w praktyce takie warunki są weryfikowane i kto miałby to robić, banki? Założę się że część ludzi podpisała te śmieszne oświadczenia bez większej świadomości zasad albo celowo cwaniakując


@BrettyGood: Warunek braku posiadania nieruchomości bardzo łatwo zweryfikować w centralnej bazie ksiąg wieczystych. Może to być nawet automatyczna weryfikacja.
  • Odpowiedz