Wpis z mikrobloga

W ostatnich latach praktycznie wszyscy napie rdalali w USA, od prawa do lewa, przez centrystów i symetrystów. Modne było i jest wyzywanie i obrażanie USA, że tego nie zrobili, że tam ich być nie powinno, że tego zrobić nie powinni, że nie mogą być policjantem świata. Przybrało to na sile po 2016 roku, w 2017 na spotkaniu G20 w Hamburgu (gdzie państwa zachodnie przywitały Putina jak króla i lepiej traktowały jak prezydenta USA) wyśmiewali Trumpa, w 2019 na szycie NATO gdy Trump skrytykował Niemcy i powiedział wprost że ich wojsko to żart i powinni wydawać 2% na wojsko śmiechów nie było końca. Tego było mnóstwo.
Obecnie mamy 2024 rok, w amerykańskim senacie właśnie odrzucono wniosek o wydanie 118 miliardów dolarów dla Ukrainy, Tajwanu i na Izrael. I krótko mówiąc, miny wśród polityków Europy zachodniej są mocno średnie. A co jeżeli USA teraz po prostu mają dość wyzwisk i szkalowania i skupią się w 100% na sobie? Co jeżeli zaczną się izolować, mając na pierwszym miejscu swój interes narodowy? Jakie siły ma zachodnia Europa?
Łatwo było wyśmiewać i obrażać USA gdy to oni robili w 100% brudną robotę i mają realną siłę przeciwstawić się i pokonać Rosję czy Chiny. A jakie możliwości mają obecnie Niemcy? Skoro nawet nie są wstanie wysłać kilkuset żołnierzy na Litwę chociaż im obiecali i podpisali umowy?

#ukraina #usa #izrael #tajwan #bekazlewactwa
  • 14
@dziadeq A może jednak szkalowanie było słuszne, skoro w momencie próby USA nie potrafi nawet drobnych (dla nich) pieniędzy przesłać do walki z ich wrogiem? xD
@dziadeq: z 2 strony czy ty wogle wiesz co piszesz?
w polszu grabia podatkami nie gorzej niz u ruskich za putina, prawdziwych niemcow juz dawno nie ma, biali to same kukoldy, ruskie tak samo zdegenerowane, ze 3 miasta sie licza a resztka to jakies wioski zaniedbane

jakbys nie kombinowal to "walczymy" o nic, ponad ruskimi i usa stoi "wielki szatan", zaden z nich nie jest tym lepszym i kazdy wciaga w
@dziadeq:
#bekazlewactwa powiadasz. Ciekawe że wśród moich znajomych Ci którzy najgłośniej zawsze prawili żeby USA #!$%@?ło i wklejali na fejsa te obrazki z bazami NATO przy rosyjskiej granicy to wszystko wyborcy Konfy ewentualnie PiSu. Tymczasem ja, umiarkowany lewak, zawsze pukałem się w czoło jak ich słuchałem, ale wiedziałem że to wyborcy konfy/pisu ogłupieni ruską propagandą, więc zbyt wiele wymagać nie można, w sumie jedynie smutek mnie ogarniał (bo dla mnie to
  • 2
@Natiass: #bekazlewactwa bo te urwy z niemeic nas zdradzili. Bo Gerhard Schröder kanclerz niemiec, celowo zbudował rurę z gazem po dnie bałtyku żeby nas odciąć od Zachodu, oraz żeby rosja zarabiała i miała pieniądze na bomby i czołgi dzięki którym zabija Ukraińców. A przypomnę, że Gerhard Schröder był kanclerzem z partii Socjaldemokratyczna Partia Niemiec. To Niemcy pierdzielą o armii europejskiej, o uzależnieniu się od USA a nic w tym nie robią.
@dziadeq: Jakby republikanie mieli interes narodowy w sercu to by wydali te 118 miliardów na własny przemysł zbrojeniowy i rękami ukraińców dalej mielili ruskie orki.

Ty chyba nie myślisz że Biden tak w walizkach dolary wysyła co? Nie, kasa jest wydawana w USA, daje miejsca pracy w USA, a następnie ta broń służy do zabijania największych wrogów USA
@dziadeq:

bo te urwy z niemeic nas zdradzili. Bo Gerhard Schröder kanclerz niemiec, celowo zbudował rurę z gazem po dnie bałtyku żeby nas odciąć od Zachodu, oraz żeby rosja zarabiała i miała pieniądze na bomby i czołgi dzięki którym zabija Ukraińców. A przypomnę, że Gerhard Schröder był kanclerzem z partii Socjaldemokratyczna Partia Niemiec. To Niemcy pierdzielą o armii europejskiej, o uzależnieniu się od USA a nic w tym nie robią. A