Wpis z mikrobloga

kandyzowana skórka pomarańczy właściwie każdy deser ulepsza.


@ignorancie: tak właśnie uważają obecnie w cukierniach dociążając wszystko lukrem i posypując tymi syfiastymi skórkami, kokosem i posypką cukrową. Nawet szlachetne ciasto jak sękacz widziałem oblane czekoladą z wiórkami.

Nie mogą ludzie kupic sobie pomarańczy i po prostu zeżreć skórkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sylwke3100:

Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej whisky 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki szkaluje HAWAJSKĄ.
@R187: Skórkę pomarańczową lubię, ale w niektórych wypiekach np w wielkanocnych babach drożdżowych. Ale z pączkiem średnio mi pasuje. Natomiast to czego nienawidzę w pączkach to oblewanie ich obficie lukrem, który przesładza i tak słodki deser i uniemożliwia w miarę bezstresowe jedzenie tegoż. Wszędzie go dodają, nawet w lepszych piekarniach. Ja się wychowałem na pączkach z cukrem pudrem i nadzieniem różanym, tylko takie mi podchodzą.