Wpis z mikrobloga

To oznacza, że jeżeli sąd uznaje wine obojga to jeden z nich jeżeli jest w niedostatku może zażądać alimentów przez 5 lat


@Teec: Żądać 5 lat płacenia alimentów? Czy przez 5 lat może zażądać płacenia dożywotnio?
  • Odpowiedz
@BigGuy: @Wap30 @Emble ja wiem że wykopki są chore z nienawiści, ale ludzie zawierając małżeństwo idą na pewien układ na który oboje małżonków się zgadza. I bywają takie "tradycyjne" małżeństwa że facet nie chce żeby kobieta pracowała tylko zajmowała się dziećmi i domem, a on skupia się na pracy, rozwijaniu własnego biznesu i utrzymywaniu jej i powtarzam: OBOJE MAŁŻONKÓW SIE NA TO GODZI. Wtedy w przypadku rozwodu sąd może zasądzić alimenty
  • Odpowiedz
ludzie zawierając małżeństwo idą na pewien układ na który oboje małżonków się zgadza


@StdPtr: oczywiście, i jak pisałem, czasem układy między ludźmi są ryzykowne, i czasem jest tak że kobiecie jest w takim tradycyjnym związku super i żyje z pracy męża, a czasem jest tak że układ się kończy, i kończą się pieniądze. Jak ty mnie zatrudnisz za bardzo dobre pieniądze na wygodnym, ale niewymagającym i nierozwojowym stanowisku, a potem mnie
  • Odpowiedz
@Wap30: jak mam odpowiedzieć na to co piszesz jak ty najpierw porównujesz małżenstwo do pożyczenia 100k I #!$%@? w kasynie a teraz do zatrudnienia na etacie XDDDD już nawet nie będę wspominał że sprawy małżeńskie reguluje kodeks cywilny a zatrudnienia kodeks pracy XD
  • Odpowiedz
  • 1
@Wap30 różni się to tym że w razie jakiegoś problemu w przypadku małżeństwa sięgasz do KRO, a w przypadku umów do prawa pracy/KC.
  • Odpowiedz
@Wycu91: czyli twój jedyny argument to stan prawny? Trzeba było tak od początku, a nie udawać że masz jakieś swoje przekonania w tym temacie i naciągać na dyskusje. Ja rozumiem że taka decyzja sądu może być legalna, ale dzięki za potwierdzenie
  • Odpowiedz
8k? Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje


@StdPtr: No i to jest własnie #!$%@?. Bo to ona powinna udowodnić że dzięki jej poświęceniu on zrobił karierę. Zwłaszcza jak nie mieli dzieci to ona ile mogłą w tym domu sprzątać i gotować? 20 godzin w tygodniu?
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Jakbym dogadała się z chłopem, że on chodzi do pracy, a ja w tym czasie sprzątam dom, przygotowuję jakieś fancy posiłki, ogarniam ogród i trwalibyśmy w tym np. z 5 lat, po czym stwierdzilibyśmy, że to nie to, no to miałabym w tym momencie straty. 5 lat przerwy w mojej karierze to jest dosyć dużo, bo nie dość, że sama się nie rozwijałam, to inni w tym czasie coś robili
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Pewna kobieta z mojej dalszej rodziny po 30 latach małżeństwa zamieszkała z 24 letnim Turkiem którego poznała w Egipcie i zażądała alimentów na siebie bo ona pracuje na kasie, a jej jeszcze mąż ma firmę xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Wap30 zapytaj gościa z którym wcześniej rozmawiałeś ¯_(ツ)
Ale czym jest małżeństwo jak nie stanem prawnym? (dla sądu i urzędu)

@LifeReboot ale co ma udowodnić. Że kawa którą chłopu robiła dawała mu +10 do skilla?
No ja #!$%@? umówili się, każde z nich powinno znać wady i zalety tej umowy ¯_(ツ)


Pomijając już jakikolwiek sens tej umowy, bo wszystko pięknie jak człowiek jest zdrowy, a wystarczy że ta pracująca strona
  • Odpowiedz
ja wiem że wykopki są chore z nienawiści, ale ludzie zawierając małżeństwo idą na pewien układ na który oboje małżonków się zgadza. I bywają takie "tradycyjne" małżeństwa że facet nie chce żeby kobieta pracowała tylko zajmowała się dziećmi i domem, a on skupia się na pracy, rozwijaniu własnego biznesu i utrzymywaniu jej i powtarzam: OBOJE MAŁŻONKÓW SIE NA TO GODZI. Wtedy w przypadku rozwodu sąd może zasądzić alimenty dla jednej strony na
  • Odpowiedz
Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje


@StdPtr: najważniejsze, że ona ma na to odpowiednią liczbę świadków, a nie czy się umówili.
  • Odpowiedz
Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje


@StdPtr: prędzej on zaradny, majętny, wziął sobie szona, który miał ładnie wyglądać i pachnieć...
  • Odpowiedz
@WielkiNos:I na cholerę się żenił? Jest powiedzenie, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Nikt go siłą nie zmuszał. Przez takie wyroki przyrost naturalny w Polsce jeszcze bardziej spadnie.. ech.
(°°
  • Odpowiedz
@WielkiNos: 8k cbl to ile to brutto? 12k? jak takie zero bez ambicji zakładając że umówiło się z chłopem że będzie siedzieć w chałupie i gotować obiady miałoby tyle zarabiać żeby dostać takie wyrównania z alimentów? xD
  • Odpowiedz