Wpis z mikrobloga

W jaki sposób najprościej wystawić pewną usługę z lokalnej sieci firmowej na świat?

Znajomy montuje klimatyzacje w firmach i chciałby mieć zdalny dostęp do jednej jednostki, żeby nie musieć tam specjalnie jeździć za każdym razem jak trzeba coś sprawdzić. Urządzenie wystawia webowy panel sterowania na porcie 80.


Mam jakiś stary router (TL WDR4300 v1) z OpenWRT (v23). Skonfigurowałem na nim LANa jako klient DHCP. Chciałbym mu to po prostu dać, żeby tam lokalnie u nich wpiął się do jakiegoś ich routera LAN > LAN, a później ewentualnie zdalnie bym tylko dokończył to konfigurować.

Znalazłem fajne rozwiązanie przy użyciu Cloudflare Tunnel, ale niestety nie mogę zainstalować potrzebnych pakietów na tym routerze z powodu zbyt małej pamięci.

1. Jest jakiś inne proste i bezpieczne rozwiązanie którym mógłbym podpiąć ten port do jakiejś publicznej domeny?

2. Zastanawiam się, czy nie prościej będzie jednak załatwić nowy router, bo ten CF tunel wydaje się idealny (brak potrzeby konfigurowania dynamic DNSów, VPNa itp.)
Możecie polecić jakieś routery które mają większy zapas pamięci niż WDR4300? Najlepiej jakieś używki z OLX. Czy iść w ogóle w coś innego jak np. malina?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

#siecikomputerowe #informatyka #komputery #internet #linux
  • 6
@amamoh: No też ciekawe rozwiązanie. Jak się nie uda z tym routerem, to pewnie pójdę w coś takiego. Nie wiedziałem, że aż w takich przystępnych cenach chodzą te kompy.

@wojciet Tam jest tylko 8MB flasha, a ta paczka pod cloudflare zajmuje aż 7 z tego co widziałem. Rozszerzyłem flasha robiąc Extroot z jakimś starym pendrivem i konfiguruję teraz ten tunel. Nie wiem tylko jak będzie z bezawaryjnością tego rozwiązania, bo widziałem
@digitallord: To jak już exroota zrobiłeś to zainstaluj Tailscale, żadnej dodatkowej konfiguracji na routerze klienta nie trzeba robić.
Do Cloudflare potrzeba domenę podpinać z tego co kojarzę, a Tailscale to twoja sieć VLAN.