Wpis z mikrobloga

@Szalom a autostrady i drogi ekspresowe byly misiem skoro w duzej wiekszosci zostały zrealizowane za ich kadencji? Z CPK mam ten problem, ze po 6 latach są tylko wnioski o pozwolenia i kilka wizualizacji. Gdzie fsktuczny projekt architektoniczny? Gdzie projekt budowlany? Kto obsłuży te loty skoro Lot nie ma tak dużej floty by stworzyć tyle nowych połączeń. Czy uważasz, że jak powstanie CPK to taki. Np. Emiratess będzie latał bezpośrednio z Polski
tym coś zamierzają zrobić czy ta debata o tym też jest bezsensu?


@ekjrwhrkjew: przecież robią. Trwa audyt. Właśnie po to, żeby przeanalizować co zostało zrobione, a co ukradzione i co jest najbardziej korzystne finansowo. Fabrykę izery dla Chińczyków też mamy stawiać bez zastanowienia, bo PiS zaczął i #!$%@??
wydawanie pieniędzy (np. na remont kościoła ) z pieniędzy przeznaczonych na cpk.


@Destylator_bigosu: to jest głupie ale patrząc w dalszej perspektywie ma sens
CPK ma specjalny budżet niepamiętam nazwy ale chodzi o "udobruchanie" społecznosci mieszkającej około inwestycji
To są osoby często z małych wiosek inna mentalność dla nich będzie "dobry ten cpk piniondze na kościół doł"
I to jest normalne zagranie przy takich inwestycjach
potężny premier został wyjaśniony przez społeczność


@Narcyz_: Tak, a jak już pisałem to przy przekopie Mierzei to wykopano tony bursztynu - przecież były badania robione przez pis i się samym bursztynem inwestycja zwróciła, prawda?

Opinie i ekspertyzy robione przez pis są #!$%@? warte.
@#!$%@?: jeny, ale ignorant, nie wiem po co on takie bzdury pisze.
To chyba przekaz do swoich fanatyków, dziwi mnie że Tusk obrał tę samą taktykę co pis na umocnienie żelaznego elektoratu.
ktokolwiek poza PiS uwaza, że projekt Izera ma jakikolwiek sens, żeby wgl dyskutować na ten temat?


@ekjrwhrkjew: nie, ale czy ktokolwiek poza PiS uważa, że prognozy i terminy jakie wyznaczyli dla CPK mają sens? No też nie. Przypominam, że już za 4 lata mają stamtąd latać samoloty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau czyli fakt, że CPK nie powstanie w 4 lata a w 6 lat dyskredytuje całą tę inwestycje? W sumie to ma sens, skoro w 4 lata nie da się wyrobić z budową a za 4 lata są nowe wybory to nie warto nic robić, bo jeszcze inna władza przetnie wstęgę na lotnisku, a najważniejsze jest to kto przetnie wstęgę. Branża lotnicza pozytywnie zaopatruje sie na pomysl jakim jest budowa CPK. No
@#!$%@? jak nie wiem, są procedowane decyzję lokalizacyjne. (możesz sobie sprawdzić obwieszczenie marszałkow województw bo to oni prowadzą sprawy) są procedowane pozwolenia na budowę (np. Na tunel w Łodzi wydane zostało w styczniu, nie wiem czy jest już prawomocne) są opracowywane projekty budowlane (można, sobie zobaczyć przetargi na platformie cpk i podmioty z którymi podmisano umowy. To są duze firmy w branży a nie firmy krzaki.)
czyli fakt, że CPK nie powstanie w 4 lata a w 6 lat dyskredytuje całą tę inwestycje?


@ekjrwhrkjew: nie, ale nierealne plany to jeden z punktów, które budzą wątpliwości. Stąd audyt.

Branża lotnicza pozytywnie zaopatruje sie na pomysl jakim jest budowa CPK


CPK to bullshit – stwierdził Michael O’Leary. Dyrektor generalny grupy Ryanaira wskazuje, że idea budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pozbawiona jest logiki. Działania polskiego rządu porównuje do komunistycznego, centralnego planowania.
@ekjrwhrkjew https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3043211,terminal-lng-w-swinoujsciu-zasluga-po-i-tuska-niekoniecznie-najwazniejsze-fakty. No masz racje. Nie chcę popełnić błędu który kiedyś popełnił. Bo Inwestycja potem będzie udana i problematyczna. @Szalom No dobra możemy sobie gdybać czy przekop był słuszny czy nie. Tylko ciekawe co teraz ruskie by zrobili czy by wydawali zgody czy nie ? Teraz nie ma problemu bo jest przekop. Inwestycja "droga" tylko patrząc na ceny mieszkań za parę lat się może okazać że była śmiesznie tania tak jak kupno