Wpis z mikrobloga

Mirki, po dwóch stronach brzucha, lecą chyba albo jakieś aorty/żyły albo jakiś cienki długi mięsień?
Mam taki problem ze czuję naciągnięcie od dłuższego czasu po prawej stronie, jakby stan zapalny bo takie uczucie ciągnięcia i ciepła nie wiem jak to nazwać. Jakby w tym zakreślonym miejscu. (Tętniaka raczej nie mam, akurat takie foto w google znalazłem)
Co udało mi się fartem od któregoś lekarza dowiedzieć bo akurat miałem szczęście że akurat wiedział - to że miałem kiedyś zabieg przepuchliny pachwinowej, i dawno temu robiło się to tak, że przyszywalo się jelito do tkanki brzusznej. Jako że teraz mogę cierpieć na sibo/ibs (bo brzuch to balon I różne inne problemy) to jest opcja że to tam ciągnie za szew. ALE, to ciągnięcie jest wyżej, i jakby nie punktowo w miejscu pachwiny (tam czasem też ale rzadko), tylko na większej długości tej jakby żyły. Czyli w innym miejscu ale to możliwe żeby się tak rozchodziło? Dodatkowo jak np. napnę brzuch niekiedy (coś jak przy próbie załatwiania się), to tam boli mnie jakby to było napięte jak struna i miało pęknąć. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?
#pytanie #zdrowie #lekarz #fizjoterapia #chirurgia #gastrologia #niewiemjaktootagowac #sibo #ibs
interpenetrate - Mirki, po dwóch stronach brzucha, lecą chyba albo jakieś aorty/żyły ...

źródło: Screenshot_20240206_213928_Opera

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@SzymoneQ: bardzo możliwe, dzięki. Masz też jakąś wiedzę co by najlepiej robić z tym? Będę zabierał się za szukanie informacji o tym mięśniu i czemu może dawać takie dolegliwości. Dodam że mam stenoze leczoną ćwiczeniami od fizjo i aktualnie daje mniej problemów niż wcześniej, ale mięsień dalej jakby miał zapalenie (nie wiem czy to możliwe?)
  • Odpowiedz
@interpenetrate Czułem właśnie w tym miejscu takie uwieranie, ucisk jakby coś tam było. A i jeszcze problemy z "dwójką", Pojechałem na sor i na tomografie wyszło ostre zapalenie trzustki i lekarz wzioł te dolegliwości jako objawy tej trzustki. Leczenie trzustki to tabletki Kreon6000. Potem gastroskopia-nic nie wyszło. Potem kolonoskopia- wycięli mi jakiegoś polipa ale z lewej strony. Dolegliwości trochę zelżały ale nie zniknęły do końca.
  • Odpowiedz
@efedrini: tzn. ale to u mnie czuję najwyżej ból w pachwinie albo naciągnięcie na prawej stronie brzucha, ale ułoże się inaczej i jakby rozluźnie te mięśnie to przechodzi. W środku ciała, tam gdzie jest trzustka, nic mnie nie boli. Też tak miałeś, czy inaczej? Problemy z dwójką - jakie konkretnie możesz napisać na priv, ale chodzi mi czy zaparcia, czy zapach, czy biegunki. Kiedyś znajoma polecała mi kreon travix to jest
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate mam podobne, z tym że u mnie oprócz ciągnięcia jest też takie gniecenie po żebrami z prawej. Już słyszałem że wyrostek, przepuklina (której chirurg nie wyczuł), teraz idę na kolono. I od roku prawie takie bujanie się by odkryć co jest przyczyną.
  • Odpowiedz