Wpis z mikrobloga

Pomocy! Niedawno zakupiłem UPS do komputera. Niestety dopiero w trakcie awarii prądu okazało się, że urządzenie nie utrzymało komputera nawet przez sekundę.
Przeprowadziłem dalsze testy i okazuje się, że w pełni naładowany UPS, odłączony od sieci, nie jest w stanie nawet uruchomić komputera. Wyglądało to tak, że komputer kilka razy próbował się załączyć, startowały wiatraki i ledy ale po chwili gasł i próbował od nowa.
UPS o mocy 600W. Komputer natomiast ma zasilacz 750W. Jednak sprawdzałem na włączonym komputerze, wskaźniki UPS pokazywały obciążenie rzędu 10-20% a i tak zgasł od razu po odłączeniu zasilania.
Kiedyś w serwisie dostałem informację, że wystarczy UPS 300W, jeżeli potrzebuję wyłącznie kilkadziesiąt sekund na bezpieczne wyłączenie komputera.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Możliwe, że akumulator jest niesprawny?
#informatyka #komputery #technologia
  • 7
akumulator jest niesprawny?


@Agaress: tak, jak najbardziej gdzie był kupiony ups? allegro czy nówka sztuka w sklepie i od tego bym zaczął. a sprawdzałeś coś innego niż komp na tym upsie? kup coś takiego https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-ups-wtyk-iec-c14-4-gniazda-6025987782
i po kolei zapełniaj gniazdka jakaś lampka router i inne pierdoły, zobacz co się stanie. w instrukcji masz oznaczenia diod jak aku pada to może się świecić znaczek od tego - jak to ups typu smart
  • 0
@wedrowycz: Tak, wszystko według załączonej instrukcji. Zainstalowałem też program monitorujący pracę i według niego akumulatory naładowane na 100%.

@mati1990 Allegro. Dlatego chciałem się upewnić, czy to wygląda na jakąś wadę i zareklamuję towar.
@Agaress: oddaj go i szukaj upsa z nazwą aukcji nowe akumulatory, żądaj potwierdzenia na fakturze pozycji akumulatory, jeżeli prześle ją w pdf i nie będzie wymienionych baterii od razu anuluj zakup. jak ups do kompa w domu to baterie tak z 5 lat wytrzymają
UPS o mocy 600W.


@Agaress: a nie 600VA? Przy prądzie przemiennym to nie to samo.
Trzeba by zmierzyć prąd pobierany przez komputer.
Ewentualnie zrobić testy obciążeniowe upsa jakimś grzejnikiem, bądź zestawem tradycyjnych żarówek. Na upsie nie zapala się przeciążenie jak nie ma zasilania z sieci przy włączonym kompie?