Wpis z mikrobloga

@dambens: Dobre, jak na pieniądze, które wykładamy na dany model. Przy normie ECE 22.06, która jest mocno restrykcyjna, kaski które ją spełniają można śmiało uznać za bezpieczne. Jeśli do tego dołożymy niezłe wytłumienie, przyzwoite wykonanie i wysoką funkcjonalność, to śmiało można stwierdzić, że niektóre modele są po prostu dobre. Jasne, że nie jest to poziom Arai czy Shoei, ale za 7 stówek, te kaski są po prostu dobre :)
@TYLKOjazda_Testy_Nowosci_Porady przecież w przypadku norm wiadomo w których miejscach kaski są testowane więc nie ma problemu je spełniać albo nawet "przewyższać" jak to podaje na swojej stronie MT. Rzuciłem okiem bo byłem ciekaw z jakich materiałów jest wykonany kask i znalazłem tylko lakoniczne 'pianka ochronna' oraz 'kombinacja polimerów'. Gdzie dla porównania na szybko wszedłem na stronę AGV i sprawdziłem opis modelu K6 bo ostatnio kupowałem go dla swojej dziewczyny i tam opis
@dambens: Dokładnie tak jak mówisz było w czasach, w których obowiązywała ECE 22.05. Część producentów wzmacniało kaski w tych punktach, w których były testowane na próbach zderzeniowych, między innymi właśnie dlatego, po 20 latach obowiązywania starej normy, wprowadzono nową - ECE 22.06. I oba modele z filmu czyli atom 2 i thunder 4 ją spełniają. Przykład, który wrzuciłeś w screenie, to test Sharpa Atoma 1 generacji, czyli kasku ze starą normą.
poczyniliśmy ostatnio test dwóch tanich kasków

Tylko lepiej jest polecać te, które faktycznie sprawdziliśmy i okazały się dobre, zwłaszcza, jak na te pieniądze.


@TYLKOjazda_Testy_Nowosci_Porady: a co wyście niby takiego sprawdzili/testowali czego klient nie zobaczy w sklepie biorąc kask do ręki (i/lub głowę) na dwie minuty?
@mpetrumnigrum: To jest subiektywne, ale jako osoba, która jeździła w kilkudziesięciu kaskach, mam dobre porównanie. Szczękowiec jest dobrze wytłumiony dzięki zastosowaniu podobnego rozwiązania do tego, które w swoich kaskach stosuje Schuberth. Dużą część hałasu w kaskach powoduje powietrze, które dostaje się do środka spod kasku. W Atomie kołnierz okalający kark jest bardzo szeroki, dodatkowo ma jeszcze kawałki miękkiego materiału, które szczelniej okalają kark. Tam gdzie kończy się kołnierz, zaczyna się sporych
@wiktorbo: Nie trzeba daleko szukać, nawet u nas na blackfriday sporo kasków Shoei czy Schuberta, mieliśmy przecenione z 3 tysięcy na 1500 - 1700, a niektóre z 2000 na 1200 i niżej. Nigdzie nie twierdziliśmy, że MT jest lepsze od Schuberta, czy AGV. To nie są kaski dla osób, które mają 1300 złotych na kask, w tym budżecie polecamy na kanale inne modele, to są kaski dla osób, które mają sztywny
@wiktorbo: Wręcz przeciwnie, jeśli na rynku są modele budżetowe, które są dobrze wytłumione, dobrze wykonane i przede wszystkim bezpieczne (ECE 22.06), to chcemy to pokazać, żeby osoby które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek, wybrały te modele, zamiast szukać kasków firm typu noname, co do których bezpieczeństwa i jakości można wiele wątpliwości mieć. Co więcej, co to znaczy coś normalnego? Co będzie lepsze? AGV, z takimi modelami jak K4, K5