Wpis z mikrobloga

Czesc, przymierzam sie do leasingu samochodu elektrycznego
(dlaczego elektryk: leasing poza Polska, leasing elektrycznego jest w tym momencie duuuzo tanszy niz spalinowki dla tej samej klasy pojazdu)

Zastanawiam sie pomiedzy:
Ford Mustang Mach E Premium 92 kw - idealnie w budzecie, duza znizka - bardzo bogate wyposazenie (w tym automatyczna jazda w korku)
Audi Q4 standard - troche powyzej budzetu, standardowe wyposazenie
VW ID 5 - ponizej budzetu, wyposazenie troche bogatsze od Audi Q4 ;-)
Tesla Y - long range, troche powyzej budzetu - niestety automatyczna jazda calkiem powyzej budzetu - na Tesle nie mam znizek,
Inne -> rozwazalem XC40 ale mnie nie powala, Mercedes EQB 250 - slaba bateria...

Ogolnie poki co przymierzam sie do Forda. Audi ma dziwne podejscie do klienta - w podstawowej wersji nie ma nawet tempomatu (!!!) - w mojej jest oczywiscie. Tesla - dziwny kokpit.
Co byscie wybrali i dlaczego?

#samochody #samochodyelektryczne #audi #tesla #ford

Jaki samochod elektryczny byscie wybrali?

  • Ford Mustang Mach-E 26.3% (20)
  • Audi Q4 10.5% (8)
  • Tesla Y 53.9% (41)
  • VW ID5 5.3% (4)
  • Inny 3.9% (3)

Oddanych głosów: 76

  • 29
przecież już wiele razy mówiłem że wszytko w Polsce jest dużo droższe to za każdym razem jesteś zdziwiony xD


@PiotrFr: Niektórzy to się nigdy nie nauczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@login-znaki-alfanumeryczne: Jakie zniżki są w fordzie?

Testowałem Mach-e w bazowej wersji i teslę Y LR. Jak dla mnie to mustang nie ma ŻADNEGO startu do tesli.

W tesli jest wyświetlacz klasy ipada, którego bardzo wygodnie się obsługuje. W dodatku całe auto jest wysoce zautomatyzowane. Jakość wykończenia również na plus. Ta ich vegańska skóra jest niesamowicie miękka i łatwa w czyszczeniu. Nawet bagażnik jest dużo większy, jakby o klasę wyższy, niż w
@cwlmod:

A dostęp do sieci SC to już sam w sobie jest gamechanger


Chyba że nie jeździsz w Polsce. Np we Francji nie widzę sensu korzystania z SC, chyba że masz akurat koło domu. Ale w Polsce póki co słabo z alternatywami.

W dodatku samochód sam łączy się z serwerami tesli i rozlicza ładowanie bez żadnej durnej apki.


To też już coraz więcej aut ma.
M.in. właśnie VAG na Ionity. A
To też już coraz więcej aut ma.

@PiotrFr: same auto się autoryzują bez użycia karty?

Ale w Polsce póki co słabo z alternatywami.

W Polsce ev nie ma sensu jeśli nie masz ładowarki pod domem lub mało jeździsz
@cwlmod:

same auto się autoryzują bez użycia karty?


Taa. Wygooglaj plug and charge. Jeszcze trochę i wszyscy będą mieć.

Z superchargerem chodziło mi o to, że we Francji na 369 stacji ładowania na autostradach chyba tylko 6 ma SuC. Więc jadąc gdzieś dalej nie będziesz zjeżdżać
Taa. Wygooglaj plug and charge. Jeszcze trochę i wszyscy będą mieć.


@PiotrFr: Wow, może za 3 lata jak będę zmieniał auto wreszcie sytuacja ładowarkami to nie będzie stan rozkładu gówna jak dzisiaj.