Wpis z mikrobloga

#kanalzero #andrzejczak #nieruchomosci #ukraina
Obejrzałem odcinek z generałem
"Umówiliśmy się na Polskę" "Jako obywatele mamy prawa to także obowiązki"
Szanowny Panie Generale, czy mamy więcej praw od imigrantów z Białorusi czy Ukrainy? Poza prawem wyborczym, które mogę oddać za darmo bo jest czystą iluzją jakie prawa w życiu codziennym obywatel ma więcej? Raczej uprzywilejowuje się nie obywateli i nie mówię tutaj wyłącznie o imigrantach z Ukrainy, ale chociażby Litwinach na karcie polaka.
Czy obywatel dostanie mieszkanie komunalne od gminy jak słabiej zarabia? Czy dostanie dodatki mieszkaniowe? Czy może w pierwszej kolejności ktoś inny?
Owszem wojskowi dostają od państwa sporo, nieruchomości, dodatki, ale wojska nie można utożsamiać z narodem.

Czy naprawdę umówiliśmy się na Polskę? Czy jak były badania społeczne, które nie zgadzały się na różne działania rządu to były przemilczane? Kto się umówił na taką konstytucję w Polsce? Z tego co pamiętam to Kwaśniewski z kolegami dali narodowi propozycję, którą mniejszość poparła. Zresztą to był wybór zero jedynkowy, czy Polska to grupa establishmentu? Grupa polityków okrągłostołowych się umówiła na Polskę w tym kształcie.
Górnolotne słowa, które w istocie są bełkotem.
  • 24
@literacyfra123: rok-dwa lata temu mialem myslenie, ze ide sie bic bo i tak nie uciekne, nie mam za co.
teraz dalej nie bede mial za co uciekac, ale tez doszla kwestia ze nigdy mnie nawet na mieszkanie stac nie bedzie wiec to #!$%@?, co tu bronic, palcem nie ruszam i moga to przejmowac pierwszego dnia, czy bedzie atak z prawej czy lewej XD
@Lord_Apatii_i_Depresji
Oni się już przyzwyczaili że jak się dorwą do koryta to mogą wbrew woli społeczeństwa dysponować ich pieniędzmi na rozdawnictwo, to i życie pojedynczego chłopa też im bardzo łatwo przychodzi zrównać do roli mięsa armatniego które ma przyjąć rakietę na siebie w okopie i leżeć z oderwanymi kończynami i flakami na wierzchu przez ostatnie kilka minut na tym swiecie
@Lord_Apatii_i_Depresji: no w sumie to tak wygląda, przychodzi Pan na swoje włości i oznajmia, że się umówili (szlachta z królem) na Polskę w której mają zakaz wychodu ze wsi. XD
Potem powtarza przy okazji pilnowania chłopów, że myśmy na taką Polskę się umawiali...

Odnośnie samej konstytucji
Art. 75.
Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do
"Umówiliśmy się na Polskę" "Jako obywatele mamy prawa to także obowiązki"

Szanowny Panie Generale, czy mamy więcej praw od imigrantów z Białorusi czy Ukrainy? Poza prawem wyborczym, które mogę oddać za darmo bo jest czystą iluzją jakie prawa w życiu codziennym obywatel ma więcej? Raczej uprzywilejowuje się nie obywateli i nie mówię tutaj wyłącznie o imigrantach z Ukrainy, ale chociażby Litwinach na karcie polaka.

Czy obywatel dostanie mieszkanie komunalne od gminy jak
@szurszur: nie zrozumiałeś nic z wypowiedzi. Generał podkreślał, że jako obywatele mamy prawa, które są wpisane do konstytucji. Po pierwsze nie są realizowane, po drugie obywatel nie jest w lepszej sytuacji w zakresie praw od osoby, która legalnie przebywa w Polsce a nie jest obywatelem. Czasem osoby, które nie mają obywatelstwa mają więcej praw.
Mówienie, że mamy ginąć w lesie bo w czasie pokoju mamy specjalne prawa jest totalnym oderwaniem od
@literacyfra123: No przeciez pisałeś, że nie Polacy dostaja mieszkania, tylko najpierw inni. Dlatego pytam o te mieszkania dla imigrantów na specjalnych zasadach.
Osoby które nie maja obywatelstwa maja wiecej praw? No nie wiem. jeżeli opierasz to na tym, że nie beda mobilizowani to przeciez to jest standard, że prawnie powołuje sie obywateli.
Masz pretensje, że uchodzcy coś dostali? To tez przeciez jest normą w cywilizowanych krajach naszej kultury.
@szurszur: moja wypowiedź jest wkomponowana w kontekście wypowiedzi generała. Obywatele w Polsce nie mają większych praw od osób, które nie są obywatelami. Litwin czy Łotysz z kartą polaka ma np. ulgi na transport czy darmowy wstęp do muzeum. Wiem, że to nic wielkiego ale chodzi o pewną zasadę i logikę w wypowiedzi generała. Zwykły Polak nie ma w Polsce jakiś praw których nie miałby obcokrajowiec. Zdanie zatem, że obywatelu masz prawa
@literacyfra123: Mieszasz rózne rzeczy. Piszesz o imgirantach, a wrzucasz coś o uchodzcach wojennych.
Przecięz cywilizowane kraje kultury zachodniej pomagaja w takich przypadkach, wiec wegług tej dziwacznej logiki niemal nigdzie nie powinni wymagac obrony tych krajów.
Z tego piszesz wynika, że nie uważasz sie za osobę z chrzescijaniskej kultury zachodnioeuropejskiej.
Pisałes o rzekomych mieszkaniach od gmin dla migrantów a gdy o to pytam odwracasz kota ogonem.

Podajesz przykłąd darmowych biletów dla posiadaczy
@szurszur: kompletnie nic nie rozumiesz. Generał powiedział jako obywatel masz prawa to i masz obowiązki. Obaj zgodnie twierdzimy, że obywatel nie ma praw których nie miałby obcokrajowiec legalnie przebywający w Polsce, a czasami jest wręcz na gorszej pozycji.
Generał nie powinien pierdzielić o prawach które wynikają z obywatelstwa, bo ich w zasadzie nie ma. Mógł uczciwie powiedzieć potrzebujemy mięsa armatniego, ktoś musi bronić państwa, sorry mamy taki klimat.
@szurszur: O czym ty w ogóle #!$%@??
Płaci ci ktoś za te wypociny?

Chodzi o to, że obiektywnie rzecz biorąc obcokrajowcy mają większe prawa w tym gównokraju niż Polacy - nic te państwo nie oferuje tzw. zwykłym Polakom, prędzej gotowe obsypać złotem kogoś kto tu przyjeżdża z zagranicy, niż kogoś kto tu mieszka od urodzenia.

Nie ma znaczenie czy twój rozmówca uznaje się za dziedzica kultury chrześcijańskiej, czy nie, co to
kompletnie nic nie rozumiesz. Generał powiedział jako obywatel masz prawa to i masz obowiązki. Obaj zgodnie twierdzimy, że obywatel nie ma praw których nie miałby obcokrajowiec legalnie przebywający w Polsce, a czasami jest wręcz na gorszej pozycji.


@literacyfra123: Przeciez przecietny obcokrajowiec ma mniej praw. Zestawiasz tylko posiadacza Karty Polaka, ktory rzekomo ma wiecej praw. Jednak nie, bo nie kazdy obockrajowiec ma KP, a niektore grupy Polaków tez maja zniżki na bilety,
@szurszur: Nie chodzi o pomaganie uchodźcom, tylko o niepomaganie obywatelom.
Teza w OP: "Jako obywatele mamy prawa to także obowiązki."

Nie mamy jako obywatele żadnych wyjątkowych praw w stosunku do obcokrajowców co OP udowodnił (wręcz mamy mniej praw), więc skąd te twierdzenie generała, że powinniśmy mieć obowiązki, skoro obcokrajowcy ich nie mają?