Wpis z mikrobloga

@cheeseandonion: tu przytaczam definicję słowa dziura

(1.1) otwór powstały wskutek uszkodzenia


Także dziury są 2 na wylot, czyli 4 w całości materiału. Otwory na dłonie, tułów i głowę powstały celowo, więc nie można je nazwać dziurami.

Typowy błąd językowy na studiach, gdy młodzi studenci mówią na otwory dziura, powodując wewnętrzny zgrzyt w głowie wykładowcy xD
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Ale w sumie jest mowa o słowie "hole", co oznaczać może na polski zarówno dziura jak i otwór (tak mi się wydaje). Dodatkowo, to że te "dziury" mają nieregularny kształt, nie znaczy, że nie zostały stworzone celowo.
  • Odpowiedz
albo 7 jak z tyłu jest jedna wieksza


@pawel_qweewq_1212: albo nieskończenie wiele, jak nieskończona liczba dziur na plecach jest zasłonięta przez przód koszulki. Czyli 7+n, gdzie n to dowolna liczba od 0 do nieskończoności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cheeseandonion: No ja bym powiedział że jest to powierzchnia genusu 7, lub 6 jeśli z tyłu jest jedna większa dziura. Sama koszula z zaszytymi rękawami stanowi genus 1, jest torusem, "rozwałkowując" go na płaszczyźnie będzie pierścieniem, wycinanie rękawów jest równoznaczne wycięciu dziury w tym torusie czyli zwiększeniu jego genusu o 1. Ale topologię to ja psim siurem zdałem więc mogę się mylić ( ͡°( ͡° ͜ʖ(
  • Odpowiedz