Wpis z mikrobloga

#wykopplus30club #wykop30plus #wykop40plus

Też z wiekiem coraz bardziej czujecie, że w internecie stajecie się mniejszością i coraz mniej rozumiecie komentujących? Wykop, Reddit, komenty na YT i wiele innych - czytasz to i się #!$%@? na głupotę postujących albo ich nieżyciowość a potem przypominasz sobie, że to pewnie ktoś poniżej 25 roku życia wychowany już w innych czasach na innych mediach i zwyczajnie brak szans na porozumienie.

Zawsze sobie za młodu mówiłem, że nie będę jak te stare dziady i bardziej będę się z późniejszymi pokoleniami dogadywał. Czas zleciał a ja słucham gen Z/alfa albo próbuje ich nadpobudliwy kontent konsumować i sorki ale uważam, że to totalni idioci, leniwi, popsuci, narcystyczni, nienauczeni życiem i szkoda na nich czasu(oczywiście nie wszyscy)

Macie podobnie i grozicie pięścią „gdzie ten świat zmierza” czy jednak ogarniacie się i dogadujecie z młodszymi?
  • 44
  • Odpowiedz
@kolega_twojej_starej: Nie zauważyłem wielkiej zmiany po przekroczeniu magicznej bariery. Moja generacja też wrzucała gówno do internetu. Twoje odczucie może wynikać z tego że jest tego więcej ponieważ ludzie chętniej wrzucają content do sieci
  • Odpowiedz
@rossecki ja mam świadomość, że to jest hipokryzja starości bo sam byłem #!$%@? dzieciakiem w necie i mnie irytowali dziadersi którzy to wytykali ale mówiłem sobie, że jak będę starszy to się na takie dzieciaki nie będę wkurzał. A tu zonk i stałem się zupełnie taki sam
  • Odpowiedz
@kolega_twojej_starej: ty już po prostu nie ogarniasz obecnej mody, trendów i memów, nie chcesz się do tego przyznać, dlatego określasz je głupimi

Nasi rodzice robili to samo.
Nie mamy już tyle czasu i wolnych komórek pamięci w mózgu by być na czasie cały czas i ogarniać jak zmienia się internet.

Pora przyznać sobie, że faktycznie dziadziejesz, ale zamiast wychodzić z góry założoną oceną podejdź do tej materii jak do nowości, która
  • Odpowiedz
@kolega_twojej_starej: nie mam tak ale widzę ludzi którzy sobie z tym nie radzą i nie widzą że zdziadzali, najbardziej mnie rozwala to jak ktoś po trzydzestce narzeka na tiktoka gdzie sam wychował się na jakimś 4chanie czy równie #!$%@? stronie, a szczytem wszystkiego było w zeszłym roku łapanie bólu dupy o skibidi toilet xD
  • Odpowiedz
@BenAli co do boomerow i Facebooka to np memy zatoczyły koło bo jak millennialsi śmiali się z boomerów, że ich humor w necie jest tandetny z podkładanym śmiechem, fejkowymi scenkami albo jakimiś wściekłymi uśmiechniętymi buźkami żeby staruch wiedział, kiedy się śmiać to zoomerzy mają dokładnie te samą formę: jakieś reaction videos żeby bylo wiadomo kiedy się śmiać patrząc na ryj obok oglądający właściwy filmik albo nie mniejszą ilość fejkowych skeczy pozujących na
  • Odpowiedz
uważam, że to totalni idioci, leniwi, popsuci, narcystyczni, nienauczeni życiem i szkoda na nich czasu(oczywiście nie wszyscy)


@kolega_twojej_starej: znasz jakiegoś czy swoją wiedzę czerpiesz z filmików w internecie?

Nie odpowiadaj, znam prawdę. Dałeś sobie wmówić że prawdziwy świat dzieje się w sieci.
  • Odpowiedz
@kolega_twojej_starej: to po prostu kwestia wieku wstawiajacego, my tez publikowalismy niesamowity cringe np. jakies smetne piosenki po rozstaniu liczac, ze ktos na nas zwroci uwage, albo komixxxy i inne demotywatory ktore dzisiaj raczej budza politowanie, a wtedy byly wyzynami komedii. Problemy tez mamy inne niz nastolatki, dla nich tragedia jest zerwanie po tygodniu w zwiazku, dla nas strata pracy przy kredycie na 800k.
Ja natomiast zauwazam istotne zmiany w jezyku, wiadomo
  • Odpowiedz