Wpis z mikrobloga

Papa mbank. Te ciule mimo 2024 roku dalej nie umieją wprowadzic do apki powiadimienia o przelewie przychodzącym walutowym... 2zł przelew jest powiadomienie ale juz 1000€ czy 5000$ to zapomnij że wyskoczy powiadomienie. Żenada. Gdzie sie przenosicie? Pko bp konto za zero czy moze velobank czy jeszcze cos innego?
#mbank
  • 4
  • Odpowiedz
@mateos11: ING, Pekao, Millennium, PKO BP ale nie wiem czy są powiadomienia o przelewach przychodzących na konta walutowe. W ING ogólnie kiepsko z powiadomieniami często przychodzą z opóźnieniem, najlepiej według mnie wypada Mille. Tylko przejrzyj TOiP np. przelew ekspresowy 9,90 zł, kiepskie kursy tu akurat lepiej w PKO i ING bo mają swoje kantory.
  • Odpowiedz
@mm4tt: kantory mają gorsze kursy niż rozliczenie po kursie Mastercarda w Millennium. O ING w ogóle nie wspominam, bo kursy w ich kantorze to jakiś żart.
  • Odpowiedz
@f0ku5: Autor postu nie pisał o transakcjach kartą w walutach obcych tylko o przelewach na konta walutowe. Napisałem to w kontekście ewentualnej wymiany waluty. Akurat w moim przypadku ING i PKO BP oferują w kantorze takie same kursy wymiany z kolei Pekao mam gorsze o około 4 groszy. Przykład na chwilę obecną: ING Eur: 4,3540 - 4,2826 (K - S), PKO: 4,3548 - 4,2856 (K - S).
  • Odpowiedz
@mateos11: do obsługi PLN i EUR dobrze wychodzi Nest Bank (I przychodzą powiadomienia o wpływach walutowych). Dla reszty walut Kantor Alior Banku ma bezpłatne rachunki (nie wiem czy działają powiadomienia bo w tym przypadku korzystam tylko sporadycznie na kompie). Używam tego zestawu do firmowych rozliczeń walutowych od roku i nie narzekam.
  • Odpowiedz