Wpis z mikrobloga

Jest ktoś w stanie polecić jakiś dobry klej do plastiku nie za miliony? Pacjent to zatrzask zamknięcia skrzyni narzędziowej, a w sumie dwa zatrzaski. Połamały się przy zwykłym zamykaniu, może z winy wieku i niskiej temperatury.
Na zatrzasku widać liczbę 6, po prostu, bez żadnego trójkąta czy kółeczka, jeśli można to interpretować jako rodzaj plastiku to wychodzi na to, że jest to PS-E.
Zatrzaski skleiłem na razie klejem typu super glue, a dokładniej jakimś tam francuskim Loctite (niebieskie opakowanie), aby tylko się trzymało. Dalej myślałem żeby nałożyć "od boku" pęknięcia jakiś dwuskładnikowy klej, który zaschnie i stworzy skorupę. Ew. wtopić w niego siateczkę.
Ktoś coś?
A może mam szczęście i jakiś Miras ma taką skrzynkę która już ledwo zipie a zatrzaski ma sprawne? :D

#majsterkowanie #diy #naprawy #kiciochpyta
factislite - Jest ktoś w stanie polecić jakiś dobry klej do plastiku nie za miliony? ...

źródło: f487f1c7d9a0c3e1df66c02dc24df821125ef98ee7544906141e982f5878f950

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
klej epoksydowy i włókno szklane albo kawałek szmatki

@Norskee: słyszałem że klej epoksydowy słabo nadaje się do plastików, ale najpierw myślałem właśnie o plexipolu.

@wacek_1984: pisałem, nie mają, teraz produkują już nowsze modele z zatrzaskami w innym kształcie.

sklejać możesz coś co nie przenosi żadnych sił, zatrzask bedzie pracował tutaj żaden klej nie da rady.

@tomasheswuite: podejrzewam że jakby z obu stron pęknięcia coś przykleić to by trzymało.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomtom666: Właśnie chciałem o to pytać, jakby tak cały zatrzask wydrukować to czy miałby on odpowiednią wytrzymałość? Ty myślisz o wydrukowaniu i naklejeniu "kożucha"? Powiedzmy że miałbym możliwość coś wydrukować przez znajomego znajomego.
  • Odpowiedz
@factislite gdybym faktycznie chciał takie druciarstwo robić, to nie kleił bym tego tylko zrobił zamiennik tego pomarańczowego elementu z blachy. Weź jakiś płaskownik z blachy 1mm i wygnij z obu stron kombinerkami tak żeby się zapinał.
  • Odpowiedz
@dumpmuzgu: tak kupowałem w tym tygodniu ale nazwy nie pamiętam , tutaj i tak za nie zdziała bo to słaba skrzynka . Ja się nauczyłem kupywać najtańsze w Obi i wymieniać co jakiś czas.
  • Odpowiedz
@factislite: Czy będzie miał wytrzymałość, nie wiem, ale to chyba jedyna opcja. Możesz też np wyciąć element zbliżony do zatrzasku z jakiejś blachy, oszlifować krawędzie i to przykleić bokiem.

Albo jak @k-nar pisze, po prostu na drut czy nawet na sznurek.
  • Odpowiedz