Wpis z mikrobloga

Zagrałbym sobie w jakąś grę, ale ostatnia jakąs kupiłem na PC to było diablo 3 z dodatkiem jakieś 5 lat temu, waham sie między #factorio #cityskylines2 a #diablo4- tu akurat moja wewnętrzna cebula mi nie pozwala wydać kasy i skłaniam się do factorio, gdzie najtaniej kupię tą grę? Nigdy w to nie grałem ale widzę dużo pozytywnych opinii :-)
  • 20
  • Odpowiedz
@euklides: factorio nie kupisz taniej niż oficjalna cena, bo twórcy nie robią promek, przecen itp. Ale gra warta moim zdaniem każdej złotówki, którą wydałem. Z 50h na pierwsze przejście (po kilku restartach, bo można zrobić od nowa, ale lepiej), sporo godzin na poradnikach, żeby ogarnąc jak działają niektóre rzeczy, a potem jeszcze kilkaset godzin na różnych modach, które mocno rozbudowują tę grę.

Co do cities skylines, to wydaje mi się, ze
  • Odpowiedz
  • 1
@Niebadzsmokiem City skylines 1 mam z kilkoma dodatkami ;) ale grałem już x czasu w to jakiś czas temu i chciałem w coś stosunkowo nowego zagrać :D (tu mam na myśli coś w co nie grałem)
  • Odpowiedz
@euklides: CS2 nadal poprawiają. Nie ma jeszcze obsługi modów, a na najmocniejszym sprzęcie gra zaczyna działać wolno nawet przy małym mieście. Jeszcze pewnie kilka miesięcy twórcy potrzebują o ile fundamenty gry nie posiadają jakichś ograniczeń jak to było z SimCity.

Factorio to genialna gra, a twórcy podchodzą do niej wręcz rzemieślniczo. Przez kilkaset godzin w early accesie nie trafiłem na choćby jeden błąd. Słuchają też bardzo społeczności i dobrze się z
  • Odpowiedz
@mojemacki: tak. Ale jednak było o wiele przyjemniejsze, postaci przyjemniejsze do grania niż 40-80 sekundowe cooldowny z D4 kiedy się 1 ciosem zabija uber bossa, a poza tym czasem mamy 200 obrażeń XD

Najlepszy był okres loot 2.0, wiesz gdy podrasowali legendarki i sety ale jeszcze nie były one wymagane i nadal dobry rare mógł być lepszy
  • Odpowiedz
@euklides: dawno nie grałem, ale chyba F gdy stoisz na przedmiocie lub bardzo blisko niego (możesz tak stać przy poruszającym się taśmociągu i zbierać sobie albo biegać po taśmie)
  • Odpowiedz
@euklides: Tak, chyba F (ale nie jestem pewny, bo pewne rzeczy robię odruchowo). Warto poznać skróty bo są np. do dawania połowu stosu przedmiotów, które trzymasz do inputu (skrzyni, pieca, asemblera), do przerzucania w ekwipunku itd.
  • Odpowiedz