Wpis z mikrobloga

#play #telefony #siecikomorkowe #orange #tmobile #oswiadczenie #bekazplay
Właśnie dostałem smsa że Play usuwa usługę "Stan Darmowy" czyli darmowe połączenia i sms w sieci Play, czyli jedyne co mnie jeszcze przy nich trzymało a byłem klientem od ponad 15 lat, gg @play_polska żegnajcie adios xD

Jeszcze podnoszą resztę rzeczy:

minuta krajowego połączenia głosowego i wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych – 0,59 -> 0,79 zł,
wiadomość SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych – 0,39 -> 0,79 zł,
wiadomość MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych – 0,59 -> 0,79 zł.

Nie dość że po przejęciu przez Play całego UPC usługa się niesamowicie stoczyła, to jeszcze dobijają własną sieć komórkową. 80 groszy za smsa, cofamy się o 20 lat wstecz.

Co warto teraz brać? Serio, 15 lat użytkowałem Play, więc nawet nie wiem w co warto iść.
Wymagania:
- na kartę
- darmowe rozmowy/smsy wewnątrz sieci
- możliwość przeniesienia numeru
Krs90 - #play #telefony #siecikomorkowe #orange #tmobile #oswiadczenie #bekazplay 
Wł...

źródło: comment_CuJBm5GISzlUsYFFlPBrcv9OZgh2VWSR

Pobierz
  • 42
@Gluptaki nie bierzesz pod uwagę siły nabywczej, 20 CHF to jest mniej niż godzina pracy na minimalnej możliwej płacy.
100 zł to prawie 4h pracy na minimalnej.

Szwajcar za samochód płaci 70 tys CHF czyli roczne zarobki netto. Te same 70 tys w postaci monet z polskiego orzełka to już to 325 tys zł czyli ponad 5 lat pracy i to jak liczę to z kwoty brutto bo nie chce mi się
  • 1
Jednak to raczej nie będzie spełniać oczekiwań OPa, bo to ciągle nie jest 20zl / 2-3 miesiące.


@Krzyhuu: @Vank @pan-masuo @haabero @ToTrocheBardziejSkomplikowane @Zabi96
Dokładnie tak jak piszę @Krzyhuu, ja wiem że są pakiety/abonamenty, ale nadal to jest wzrost kosztów o 200%, z 10 zł na 30 zł.
Teraz miałem tak że doładowywałem jak mi się kończyła ważność, wychodziło mi zazwyczaj maksymalnie 10 zł i nie potrzebowałem nic więcej oprócz tych
@Krs90 tak jak ktoś powyżej napisał: a2mobile
Najtańszy pakiet masz za 20 zł (darmowe rozmowy do wszystkich, darmowe SMSy do wszystkich oraz co mnie przekonało, a co nieczęsto w tych pieniądzach znajdziesz u konkurencji, darmowe MMSy do wszystkich, a do tego 10 GB internetu 4G)
Jak bardzo zależy ci na 5G, to za 30 zł jest pakiet taki jak powyżej tylko z 45GB netu 5G.
Zasięg 4G jest bardzo dobry w zasadzie
@Krs90: mam ten sam problem, przy czym numer Play używam jako drugi od ponad 10 lat na kartę, głównie do odbierania połączeń ale od czasu do czasu dzwonię i dla mnie najważniejsze to ważność wychodzących po doładowaniu. Wg szybkiego researchu dla Ciebie dobre rozwiązania to:
Lajt Mobile (1gb i rozmowy SMS no limit za 16zl/mc)
Mobile Vikings ( 0.5GB i rozmowy SMS MMS no limit 20zl/mc)
Nju (20GB i rozmowy SMS
@Krs90 w Vectrze masz za 20 zł nolimit 30 GB i 10 GB roaming, zasięg Play. Ewentualnie Virgin za 20 zł 20 GB i niecałe 4 GB w roamingu tez zasięg play
  • 0
Kurde, tyle to za SMS płaciłem w 2000 r. chyba, jak pierwszy telefon miałem xD


@bukimi: Daj spokój, to jest komedia xD po prostu na siłę chcą ludzi zmusić żeby kupowali u nich te opcje abonamentowe.
@Krs90: Kiedy byliśmy przez pewien krótki moment w miejscu gdzie smsy nawet na kartę były darmowe lub za 8 groszy, a teraz kosztują chyba więcej niż we wczesnych 2000 xD.
@Krs90: Też mnie to zdziwiło, bo obecnie cała rodzina miała w Play i w zasadzie tylko z nimi kontaktowałem się telefonicznie, bo reszta to komunikatory i jedynym moim kosztem było 15zł za 6GB internetu miesięcznie. Wiadomo, że da się taniej tylko nie chciało mi się robić zamieszania z przenoszeniem i tak sobie działałem z przyzwyczajenia. Ale widocznie Play chce wymusić przejście na pakiety za co najmniej 30zł miesięcznie, to się trochę
  • 0
@IIIlIII: Dokładnie tak. Ja też głównie kontaktowałem się dosłownie z kilkoma osobami które były w Play, bo reszta raczej przez komunikatory i jak sobie doładowywałem konto raz za czas, żeby przedłużyć ważność to mi wystarczyło i koszt to może ~ 10 zł miesięcznie. Teraz mi nagle łaskawcy dają możliwość kupna jakiś pakietów, srakietów i nagle z 10 zł zrobi się 30 zł, gdzie ja nadal nie potrzebuje tego wszystkiego tylko te
  • 0
@Krs90, jeśli korzystasz z oferty na kartę, to masz możliwość wybrania oferty, która najbardziej będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Zachęcamy do korzystania z atrakcyjnych pakietów z nielimitowanymi minutami, SMS-ami oraz dużymi paczkami danych do wykorzystania.