Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wrzucałem wpis o tym, że kolejny już młodzieniec w naszej firmie jest ujowym pracownikiem i zastanawiałem się czy wynika to z naszego pecha czy jednak olewczego podejścia młodych do pracy.

Oczywiście zostałem zjechany jako boomer, pracoholik i wiele innych. Cóż, nie jestem na wykopie od dziś i się przyzwyczaiłem.

Dwóch już zwolniliśmy, trzeci wciąż jest na okresie próbnym (przedłużonym do 6 msc). Oto jak wygląda komentarz napisany po testowaniu nowego buildu, gdzie miał skupić się na metadacie oraz wydajności (w obu przypadkach porównując do buildu z produkcji)

Warto podkreślić, że do testów performance ma gotowy skrypt wypluwający dokładny czas renderingu itd.
(kilka podpunktów ocenzurowane przez dane wrażliwe)

#pracbaza #pracait #programista15k #praca
ATAT-2 - Jakiś czas temu wrzucałem wpis o tym, że kolejny już młodzieniec w naszej fi...

źródło: Screenshot 2024-01-30 at 14.55.25

Pobierz
  • 75
  • 2
@whoru: Zadanie było jasne - porównać wydajność nowego builda w porównaniu ze starym buildem korzystając z gotowego skryptu wypluwającego gotowe dane (timingi).

Słowo klucz - PORÓWNAĆ dwa buildy.

Gdzie widzisz te porównanie?
@ATAT-2: nie widzę takiego porównania, ale skreślać typa za pierwszym razem za coś takiego, bo nie zrobił tego dobrze za pierwszym razem bez pokazania mu jakiegoś przykładu z wcześniej lub dać mu się powołać na dokumentację jest grubą przesadą. Popełnianie błędów jest ludzką naturą, chyba, że ktoś robi ten sam błąd już któryś raz to jest po prostu debilem i się nie uczy.
@ATAT-2: A dałes mu jakiś szablon? np taki:

Raport Testowania Buildu [Numer Buildu]

Data Testowania:
[Data]

Testowany przez:
[Imię i Nazwisko Testera]

1. Metadane:

Porównanie z Buildem Produkcyjnym:
Zgodność Struktury:
[Szczegóły dotyczące zgodności struktury metadanych z obecną wersją produkcyjną. Wymień wszelkie różnice lub zgodności.]
Poprawność i Spójność Danych:
[Opis dotyczący poprawności i spójności metadanych. Zgłaszanie błędów, brakujących danych, czy niespójności.]
Nowe Dodatki/Zmiany:
[Szczegółowy opis nowych dodatków lub zmian w metadanych, jeśli
@ATAT-2: Jeśli miał rozmowę odnośnie tej kwestii z menadżerem to faktycznie może być problem. Jeśli takiej rozmowy nie było to od tego bym w ogóle zaczął tj. wszystko co tutaj napisałeś wyłożyć pacjentowi fachowo i wytłumaczyć gdzie jest problem. Dopiero po braku reakcji po takiej rozmowie uważam, że można podejmować kolejne kroki.
  • 1
@whoru: nasz team zajmuje się performancem, od pracuje 5 miesięcy i codziennie patrzy na takie dane, takie komentarze i nie raz było mówione co musi przekazać. A nawet jakby nikt mu nie powiedział to chyba zdrowy rozsądek powinien wspomnieć, że PORÓWNANIE dwóch rzeczy musi zawierać jakieś dane do... porównania?

@zibizz1 jw, dokładnie wie co powinien tam zawrzeć