Wpis z mikrobloga

Poszukuję drukarki z obsługą formatu A4 i A3, która będzie mi służyła do wydruków dokumentacji projektowych (dużo czarnego i czasami kolorowe rysunki). Przewiduję druk raz na tydzień albo dwa tygodnie 50-200 stron (w tym do 20 kolorowych rysunków). Zależy mi na tym aby nie była to niska lodówka (gabaryty "na półkę") ale fajnie jakby miała duplex i skaner. Przeszukałem już całe internety i bardzo ciężko mi znaleźć urządzenie, które spełnia moje wymagania. Ma ktoś w domu/pracy/biurze coś co pasuje do opisu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

PS. Wydaje mi się, że atramentowa będzie tańsza w eksploatacji ale może się mylę i lepiej szukać laserowej?

#drukarki #druk #wydruki #projektowanie
  • 11
  • Odpowiedz
@MrFen: Ja mam taką: MFC-J2330DW. Właśnie do takich celów - projekt od czasu do czasu. Może mniej drukuję, ale 4 kpie projektu daje radę. Jak wybierałem to ta była wporzo w cena do tego co chcę osiągnąć. Pewnie inne modele Brother też wchodzą w rachubę.Ma tusze tanie i nie zasychają :)
  • Odpowiedz
@MrFen: 250,60 zł komplet tuszy i wystarcza mi na długo. Wiadomo to zależy od charakteru druku, ale myślę ze tysiaka stron lekko robię na nich :)
  • Odpowiedz
  • 0
@drtusz: Z tego co widzę, to zestaw tonerów do tej drukarki to równowartość samego urządzenia... Jak to się ma do kosztów eksploatacji? Porzucony przez kolegę wyżej MFC-J2330DW, jeżeli faktycznie wyciąga 1000 stron druku, to jest gigantyczna przebitka, bo canon podaje 2100ston na czarnym tonerze (sam toner czarny jest droższy, niż komplet tuszy do brothera). Czy matematyka jest dla mnie za trudna?
  • Odpowiedz