Wpis z mikrobloga

@jendriu: a co, moze nie zrobileś fikołków?
"Pogadajmy o tym za kilka lat", bo to "drażliwy temat"? Co to w ogóle za argument xD jawne pokazanie że nad wartości etyczne (bo sami przyznają że to nierówność) przekładają interes polityczny - bo jest to niezbyt "chodliwy" społecznie temat. A Ty jeszcze przyklaskujesz takiemu zachowaniu, jak typowy wytresownay piesek xD
Przestań używać urojonych argumentów o "niegotowym społeczeństwie" ukrywając po prostu czysty makiawelizm rządu.
@sildenafil: system emerytalny potrzebuje gruntownej reformy, jakieś wyrównania wieku gówno zmienia. Obecnie jest chyba 1.9 pracownika na emeryta, za 20-30 lat będzie ~0.8, stopa zastąpienia, czyli ile % średnio z ostatniej pensji dostaje emeryt to aktualnie jakieś 52%, za 20 lat ma być koło 26% czyli emeryt będzie o połowę biedniejszy. Emerytury to główny wydatek w budżecie, nie wiem jak to rozwiązać, pewnie coś w stylu emerytury obywatelskiej czy coś. Tak
@sildenafil: jaki sens maja zmiany? lud juz się wypowiedział w temacie, mialo byc rowno to w 2015 przyszedł pis, obiecał, ze to cofnie i między innymi dzięki temu zdobył poparcie.
Po wyrównaniu za cztery lata będzie to samo. No chyba że wyrównają w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@In_thrust_we_trust strasznie ciężko rozmawia się z ludźmi takimi jak ty, którzy posługują się jedynie swoimi przekonaniami i odrzucają w tym wszystkim rzeczywistość. Tak, wiek emerytalny powinien zostać zrównany jak najszybciej, ale rzeczywistość jest taka, że nie zostanie. Ja tylko podałem przyczynę i nikomu nie przyklaskuję. Zamiast porównywać ludzi, którzy po prostu wiedzą jak to działa do "wytresowanych piesków", to jeżeli jesteś tak bardzo oburzony możesz zawsze stworzyć projekt obywatelski zrównania wieku emerytalnego,
@sildenafil: ciekaw jestem oburzrnia na takie słowa: zakaz małżeństw dla par homoseksualnych to dyskryminacji, ale nie zamierzamy się teraz tym zajmować. Porozmawiamy o tym za kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)