Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam kilka pytań:

1) We wrześniu kupiłem sobie poda ursa nano ale po jakimś czasie zaczałem go ładować po 3 razy dziennie więc w grudniu kupilem ursa nano 2, jednak tego też już zaczynam ładować po 2-3 razy dziennie. Czy jest to wina wadliwej sztuki czy po prostu mojego częstego jarania? Palę praktycznie w każdej wolnej chwili, więc w sumie sporo. Zastanawiałem się jeszcze nad kupnem polecanego na tagu oxva xlim pro ale boję się, że tego też będę ładował po kilka razy dziennie

2) Wcześniej kupowałem longfile w sklepie i sprzedawca mi przygotowywał na miejscu ale od niedawna sam sobie zacząłem rozrabiać. Kupiłem taki zestaw: longfil, gliceryna + glikol, tabletki nikotynowe. Jednak od momentu gdy sam sobie robię to zauważyłem, że ta moja mieszanka schodzi mi dużo szybciej niż ta przygotowywana przez sprzedawcę. Jego zalewałem około 2-3 razy dziennie a tę moją około 5-6. Z czego to może wynikać? Glikol i glicerynę przelałem całą do litrowej butelki i zostawiłem na około 2 dni żeby się przegryzło. Sprzedawca na pewno nie używał tych tabletek co ja, nie wiem dokładnie czego ale jestem prawie pewny, że tego. Moc jaką palę to 6 jeśli to ma jakieś znaczenie

#epapierosy #vape
  • 5
@Elemelas: Jeśli chodzi o punkt pierwszy, to przydałoby się ładować ładowarką z małym prądem ładowania. Będzie się dłużej ładować, ale bateria dłużej przetrwa. Można też ładować z komputera, standardowo w komputerze porty USB "dają" 0,5 A.

Jeśli chodzi o drugi punkt, to mam 2 pomysły. Te tabletki plus woda dodawana może wpływają na to, rozcieńcza to liquid. Druga to proporcje gliceryny i glikolu. Nie wiem czy to może mieć aż taki
  • 0
@stivenus:

Jeśli chodzi o punkt pierwszy, to przydałoby się ładować ładowarką z małym prądem ładowania. Będzie się dłużej ładować, ale bateria dłużej przetrwa. Można też ładować z komputera, standardowo w komputerze porty USB "dają" 0,5 A.


Aktualnie ładuję 3.1 A, mam coś takiego

Bazy najczęściej są w proporcjach 50/50 i 70/30, więcej glikolu


Moja jest 50/50, po prostu przelałem zawartość obu butelek do jednej większej

A możesz też na próbę kupić
Aktualnie ładuję 3.1 A


@Elemelas: To jest bardzo dużo. Spróbuj skombinować ładowarkę 0,5 A. Raz że ogólnie żywotność baterii będzie zdecydowanie dłuższa, to też widać różnicę w "pojedynczym" ładowaniu. Szybkie ładowanie, poza tym, że jest szkodliwe, to ładuje tak jakby "niedokładnie", przy wolniejszym ładowaniu widać różnicę w długości pozostawania baterii naładowanej.

W sensie że wlewam jednego takiego shota, daję resztę tej mojej bazy i mam moc 6? Bo właśnie nie wiem
  • 0
Właściwie na moc 6, to 2 takie shoty 10 ml z mocą 18 mg/ml na longfilla 60 ml. Po prostu wlać je i dopełnić do 60 ml bazą. To się liczy według proporcji. 20 ml płynu będzie z mocą 18, pozostałe 40 z mocą 0. Czyli 1/3 całości, to moc 18. I to 18 dzieli się na 3, czyli będzie 6. Na przykład przy jednym shocie 18 mg, 10 ml, to będzie
A lepiej wziąć shota 70/30 czy 50/50 biorąc pod uwagę dolanie bazy 50/50?


@Elemelas: Wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia. Ja z przyzwyczajenia używam bazy 70/30 i takie shoty się staram kupować, ale jak akurat nie ma, to biorę 50/50. Różnicy nie widzę, ale ogólnie nie zwracam uwagi na to, ile liquidu zużywam.

Możesz w sklepie zapytać, zobaczysz co Ci powiedzą. Przy okazji o tą drugą rzecz zapytaj,