Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej.
Pracuje w korpo i akurat jestem przed performance review. W obecnej pracuje już prawie 1.5 roku. Niestety na poprzednim review na podwyżkę się nie załapałem, bo miałem okres próbny.
No i teraz zastanawiam się ile % podwyżki wynegocjować
Generalnie rekrutując się dostałem szczyt widełek dla mida i taką mam też pozycję. Pytanie czy jest szansa wynegocjować coś wyżej, ale bez awansu na seniora? Pytam bo słyszałem, że w korpo są trochę sztywne zasady co do wynagrodzeń. Dodam jeszcze, że nadal rekrutują nowe osoby, a widełki na mida spadły o 10%.
Da się uszczknąć chociaż te 10, albo nawet głupie 5%? Na ten moment za dobrze mi tu żeby pracę zmieniać

#pracbaza #zarobki #finanse #programista15k #programista20k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
Anonim (nie OP): Ja co roku minimum inflacja + jakiekolwiek podwyżki podatków przez rząd tak żeby moja jakość życia się nie zmieniła. To jest minimum, i tak przedstawiam to zawsze, i uchodzi jako argument.

Druga rzecz: co roku szukaj pracy. Nawet jeśli nie zamierzasz zmieniać. Nawet jeśli, tak jak piszesz, za dobrze ci żeby pracę zmieniać. Oni twój HR) tego nie wie ;-) a chodząc na rozmowy rekrutacyjne dowiesz się ile
Anonim (nie OP): @WyjmijKija:

Jako korpo specjalista oczekuję utrzymania się mojego QoL przez różne zawirowania ekonomiczne czy polityczne, i jasno o tym mówię na samym początku współpracy.

To jest argument typu „żądam aby traktować mnie jak specjalistę którym jestem” i tyle. To są podstawy zdrowych relacji z korpo. Inaczej Arasaka cię przeleci na wylot ( ͡° ͜ʖ ͡°)



Tymczasem dla OPa; przypomniało mi się coś
oczekuję utrzymania się mojego QoL przez różne zawirowania ekonomiczne czy polityczne, i jasno o tym mówię na samym początku współpracy


@mirko_anonim: jest to spoko podejście jeśli mówisz o tym na samym początku mówiąc że to są twoje oczekiwania. Brzmi fajnie, ale korpo traktuje wszystkich swoich specjalistów jak resource i bardzo często nie pozwoli ci na jakieś osobiste fanaberie. Z tego też względu każdy jak jeden pies przechodzi przez jakieś oceny itp.
@mirko_anonim: Korpo często mają taki problem, że mają wewnętrzne procedury dotyczące tego, ile możesz dostać podwyżki i ile jest podwyżki w przypadku awansu. W skrajny przypadku dla jednego kontraktura było max 5 przy podwyżce i 10 przy awansie. I takie review jest zazwyczaj w styczniu. Dlatego po wypłacie premiii, pod koniec lutego wszyscy zaczynają szukać pracy :D