Wpis z mikrobloga

Nie wierzę, że istnieje w tym kraju ktoś kto głosował na PiS w ostatnich wyborach i jednocześnie:

- ma mniej niż 65 lat
- ma wykształcenie minimum magisterskie
- nie ma powiązań biznesowych z pisem i nie jest zapisany do tej partii

Jeżeli ktoś taki istnieje to chciałbym z nim porozmawiać.

#bekazpisu #pis #polityka #sejm
  • 63
  • Odpowiedz
Skąd ten wniosek? XD


@Catit: Bo ten wyrok bezpośrednio ich nie dotyka. Do tego w Polsce jest sporo naturalnych przeciwników aborcji. W latach 2010-2015 dużo młodych, dochodzących do głosu, było zadeklarowanymi przeciwnikami aborcji. Oni teraz są po trzydziestce.


Wiesz, że przeciętny na przykład student informatyki z polibudy, mimo wszystko nie jest przegrywem z wykopu i raczej nie ma takiej mentalności jak niektórzy tutaj prezentują?


Ogół społeczeństwa nijak ma się do tego,
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: Perspektywa chorego dziecka jest bardzo abstrakcyjna dla wielu osób. Sporo jest też przeciwników aborcji. I przeważnie to mężczyźni są przeciwnikami aborcji. Do tego temat aborcji ich bezpośrednio nie dotyka.

Tak samo jak kobiet kompletnie nie dotyka temat poboru do wojska. Chociaż rzeczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że kobiety mogą się potencjalnie martwić o swoich partnerów. Albo o ich kariery chociażby. Meh, nie wynika to z żadnych sondaży - lwia część kobiet
  • Odpowiedz
@jl23: No może racja. Tym przykładem ze służba mnie przekonałeś. Nie mogę nigdy zrozumieć tych kobiet hipokrytek, które tak obrzydliwie chcą rozporządzać mężczyznami. Wiec może tak samo nie rozumiem większości facetów
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: wyjdź ze swojej bańki, takich osób jest całkiem sporo. W pracy mam kilku takich, do tego moi rodzice również. Wiadomo, że większość elektoratu pis to niewykształcone boty, ale nie wszyscy - niektórzy są wysztalceni i mają po prostu takie poglądy. Trochę tolerancji.
  • Odpowiedz
ma wykształcenie minimum magisterskie


@LezliNilsen: zabrzmię jak boomer, ale wykształcenie obecnie to nie to, co kiedyś. Zresztą największe pisowskie "gwiazdy" mają doktoraty i habilitacje i co z tego wynika? A z kolei w tym gronie znajdziesz sporo osób z podejściem "jeśli jakiś problem mnie nie dotyczy, to nie istnieje". I co taką osobę powstrzyma przed głosowaniem na pis?
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: od #!$%@? jest kryptopisowców, których o to nigdy byś nie posądził. Po prostu kryptopisowcy się wstydzą przed innymi swojego wyboru. Takie polityczne discopolo.
  • Odpowiedz
Bo ten wyrok bezpośrednio ich nie dotyka. Do tego w Polsce jest sporo naturalnych przeciwników aborcji.


@jl23: Przeciwnikow aborcji tak samo jak elgiebete bedzie teraz przybywac. Juz Pis nie rzadzi, nie trzeba robic na zlosc :)
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: nie no jest troche takich osob. U mnie w robocie asystenki sie cieszyly bo pis dal kredy 2%, nieco starsze osoby sie cieszyly bo pis przywracal godnosc polsce itd itd
  • Odpowiedz
@Programista500plus: Wcale niepowiedziane. LGBT mogą teraz dostać związki partnerskie i choćby PiS przejął władzę za te kilka lat, to tych związków nie ruszy. I temat się po prostu wyczerpie.
  • Odpowiedz
@Bomfastic: A komu wzrosło? Potencjalnej koalicji PSL-Hołownia, zadeklarowanym przeciwnikom aborcji. Ten potencjalny ruch miał wtedy w okolicach 20%.

Tak się składa, że ten wyrok TK zapadł kilka miesięcy po tym, jak Hołownia stał się siłą polityczną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Silklash

@LezliNilsen: od #!$%@? jest kryptopisowców, których o to nigdy byś nie posądził. Po prostu kryptopisowcy się wstydzą przed innymi swojego wyboru. Takie polityczne discopolo.


No ale wstydzą się, czyli wiedzą, że to poyebane ale to robią? Wyjaśnij mi ten mechanizm
  • Odpowiedz
  • 0
@Vertigo17

@LezliNilsen: wyjdź ze swojej bańki, takich osób jest całkiem sporo. W pracy mam kilku takich, do tego moi rodzice również. Wiadomo, że większość elektoratu pis to niewykształcone boty, ale nie wszyscy - niektórzy są wysztalceni i mają po prostu takie poglądy. Trochę tolerancji.


Twoi rodzice mają mniej niż 65 lat, wykształcenie minimum magisterskie, nie są powiązani biznesowo z pisem i popierają PiS?
  • Odpowiedz
Nie wierzę, że istnieje w tym kraju ktoś kto głosował na PiS w ostatnich wyborach i jednocześnie:


@LezliNilsen: niektórzy nie oglądają propagandy (lub słuchają, mają opinię, ale nie są "walczącym" betonem), jednak jednocześnie mają tak głęboko politykę, że dla nich socjal jest wystarczającym argumentem za głosowaniem na pis, a cała otoczka, to już "politykowanie". Aczkolwiek, obecnie może się to zmienić i pewnie równie będą popierać po xD
  • Odpowiedz
  • 0
@twoj_starrry

@LezliNilsen mam takich w rodzinie - zapaleni katole twierdzacy, że ta Partia jako jedyna jest w zgodzie z kościolem i Bogiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mysle, że takich ludzi jest więcej.


Rozumiem, że mają wykształcenie minimum magisterskie i mniej niż 65 lat?
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: mam takiego znajomego, 50lat, zajebisty chłop, kupa kasy, mnóstwo hobby, patriota, 3ka dzieci, żona też wykszłtałcona, służbowe fury, własne domy, działki... PiSowiec... bardzo go lubie, nie rozmawiam z nim na temat polityki.
  • Odpowiedz
  • 0
@assninja

@LezliNilsen: siedziałem kiedyś z bombelkiem na placu zabaw, na "prestiżowym deweloperskim osiedlu" i mimowolnie słyszałem jak rozmawiają babki 25-30 lat i do tej pory pamiętam jak jedna mówi, że dostała 500+ więc teraz dajcie jej papier i ona znowu zagłosuje na pis ( ʖ̯)


! dobrze że teraz tuskowe to 800 ;)


takich ludzi nie było mało.


Nie ma czegoś takiego jak "prestiżowe deweloperskie
  • Odpowiedz