Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl zrobienia apki do notatek/mapy myśli/flowchartów w stylu node editorów znanych z programów takich jak blender (zdjęcie poniżej). Zastanawiałem się od czego zacząć. Znam trochę Pythona i C++ (choć ostatnio bardziej mi podchodzi ten drugi, szczególnie że zacząłem się uczyć robić proste gierki).

Znalazłem kilka frameworków na githubie ale z tego co widzę to te fajniejsze są na javascript.
Pytanie, czy znacie może jakieś fajnie biblioteki do Pythona/C++ (poza tymi z linku, albo poradźcie które z nich są najabardziej spoko), które pomogłyby z tym tematem, czy jednak javascript jest najbardziej optymalny i spróbować się go nauczyć?

#programowanie #blender #python #javascript #c #impulsywnenowehobby
Kardig - Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl zrobienia apki do notatek/mapy myśli/fl...

źródło: Blender_shader_node_editor_showcasing_a_Moldy_Gold_Materiel

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Kardig jeśli chcesz, żeby te notatki można było zobaczyć też w przeglądarce/telefonie, to raczej tylko javascript i react/react native
masz już edytory tego typu, np draw.io. sprawdź czy nie lepiej użyć już gotowych narzędzi
  • Odpowiedz
@Kardig: Jest miro.com które nieźle pokrywa ten use case. Stack webowy do takiej appki to jedyny rozsądny wybór, bo daje ci multiplatformowość i dużo większą dostępność appki (nie trzeba jej instalować). Do tego JS ma chyba całkiem przyjemne biblioteki do rysowania. No chyba, że twoje flowcharty mają mieć miliony node'ów i trzeba optymalizować, to wtedy można pomyśleć o native xD
  • Odpowiedz