Wpis z mikrobloga

Założę się że jakby do któregos z facetów lekarzy (może oprócz tych największych autystykow z kijem w dupsku ale do tych to się nawet na studiach mało co odzywało) jakąś babcia powiedziała "słonko" to by się tylko uśmiechnął i miło by mu się na serduszku zrobiło. Do wielkiej pani doktor to wolno tylko pełnym tytułem odzywać bo ona osiągnęła sukces - skończyła studia medyczne i pracuje w szpitalu. Rozumiesz to? #medycyna #lekarz #bekazpodludzi
pieknylowca - Założę się że jakby do któregos z facetów lekarzy (może oprócz tych naj...

źródło: IMG_20240125_112549

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@pieknylowca: znowu wraca moda na bycie elitarnym bo zarabia się ciut powyżej średniej. Trzeba pokazać bydłu gdzie jest jego miejsce. 'Przecie ja skonczyła studia i doktorat więc na drzwiach mam już napisane dr. przed nazwiskiem aby sąsiedzi widzieli z kim mają do czynienia;
  • Odpowiedz
@pieknylowca: poczekajcie na skowyt środowiska lekarskiego jak ich wypisywanie recept i "rozpoznawanie chorób" zamiast faktycznego szukania lekarstwa na choroby i prowadzenia badań czym powinni się zajmować, zastąpi dużo skuteczniejsze AI
  • Odpowiedz
  • 30
@pieknylowca #!$%@?ąc od wpisu i wydumanego podziału na płcie w zawodzie, którego ja jakoś nigdy nie dostrzegałam.

Sytuacja formalna jaką jest wizyta u lekarza to i formalny język. Ja zwracam się do pacjenta pan/pani i to samo w drugą stronę. Nie muszą tytułować doktorem docentem czy profesorem - zwykły minimalny poziom kultury i szacunku jakim jest zwracanie sie do obcej osoby pan/pani - jak to przyjęło się w polskiej kulturze i języku.
  • Odpowiedz
@pieknylowca WTF, w życiu nie słyszałem by obcy chłop gadał do takiego młodego szona per "kochaniutka" czy "Słonko", ale skoro nie stać jej na gram asertywności to niech ma pretensje do siebie nie świata.
  • Odpowiedz
@pieknylowca: takie same teksty słyszę od pacjentek do tego masa tekstów z seksualnym podtekstem od starych pielęgniarek, pewnie gdybym był kobietą nagrałbym o tym tiktoka ale jestem facetem i nikogo to nie obchodzi xd.
  • Odpowiedz
pewnie jakaś babcia tak jej powiedziała i ją zabolała dupa bo jest wielka panią doktor


@pieknylowca: ja nie jestem panią doktor, ale też mnie krew zalewa jak losowe babcie mówią do mnie "słonko" albo "dziecko" xD Raz jakaś baba się do mnie przyczepiła na przystanku i zaczęła coś gadać "dziecko, ty bez rajstop chodzisz, nie jest ci zimno?", ale jak odpowiedziałam "babcia, a ty w czerwcu w płaszczu, nie przegrzeje cię?"
  • Odpowiedz
pełnym tytułem


@pieknylowca: Ta dziewczyna ze zdjęcia jest lekarzem, nie ma tytułu doktora. "Pani lekarko" brzmi idiotycznie, a stare babcie często skracają dystans takimi tekstami do wszystkich młodych ludzi. Chociaż faktycznie częściej padnie "panie doktorze" do lekarza - mężczyzny niż "pani doktor" do lekarza - kobiety, ale nie jest to raczej kwestia braku szacunku tylko próba spoufalenia z młodym człowiekiem, a postać żeńska bardziej do tego pasuje.
  • Odpowiedz
Ta dziewczyna ze zdjęcia jest lekarzem, nie ma tytułu doktora. "Pani lekarko" brzmi idiotycznie, a stare babcie często skracają dystans takimi tekstami do wszystkich młodych ludzi. Chociaż faktycznie częściej padnie "panie doktorze" do lekarza - mężczyzny niż "pani doktor" do lekarza - kobiety, ale nie jest to raczej kwestia braku szacunku tylko próba spoufalenia z młodym człowiekiem.


@cooles: najlepiej to powiedzieć "słuchaj kur****wa lala" ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz