Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
jako że zauważyłem, że szybsze utwory gram niezbyt równo to chciałem się zagłębić w oznaczenia tabów i mam jedno pytanie, bo zapewne są tu ludzie bardziej ogarnięci w temacie.
Screen podglądowy, czy te oznaczenia niżej, to są oznaczenia kliknięć metronomu? Czyli, że pierwszy dźwięk jest jeden na kliknięcie, kolejne kliknięcie to 3 uderzenia i potem po dwa dźwięki na kliknięcie, czy źle myślę? Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. c:

#gitaraelektryczna #muzyka
toord - Cześć mirki,
jako że zauważyłem, że szybsze utwory gram niezbyt równo to chci...

źródło: metronom

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@toord: Palm mute, tłumenie struny w tych dźwiękach.

Ogólnie z tabulatury nie odczytasz długości dźwięków, musiałbyś mieć jednocześnie zapis nutowy albo taby jakoś sensownie oznaczone, tutaj tego wprost nie widać

edit.
ah, to nie chodzi o te na górze, tylko na dole ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to i tak nie zmienia tego, że w tabulaturach to wprost nie jest napisane
  • Odpowiedz
Screen podglądowy, czy te oznaczenia niżej, to są oznaczenia kliknięć metronomu?


@toord: Generalnie w tym wypadku tak, ale nie jest to zasada, że pogrupowane tak nuty/tabulatury muszą akurat wypadać na równy puls metronomu. Tylko ten drugi klik będzie na tę ósemkę (dwie czwórki u ciebie), a nie po środku, tam gdzie zapisany.
  • Odpowiedz
@toord: Jasne, na początku wychodzi to słabo, ale to kwestia wprawy i praktyki (warto patrzeć jak wykonawcy grają live i spojrzeć co tam dzieje się na gryfie) jeżeli nie będziesz próbował, to zawsze będziesz zbyt cienki. Taby są spoko jeżeli chce się upewnić, ale poleganie tylko na nich strasznie ogranicza i nie rozwija muzycznie
  • Odpowiedz
@toord: coś się obawiam że nie wrzuciłeś całego taktu, bo jeżeli to cały takt to to nie jest 4/4 tylko 7/8 i całe liczenie z takim metronomem traci sens, ale nie to chciałem napisać.

Moim zdaniem nie sugeruj się klikiem metronomu tak bardzo tylko - on ma głównie wskazywać Ci tempo żebyś nie zwalniał/przyspieszał. Te oznaczenia poniżej to po prostu długości dźwięków, dokładnie zerżnięte z zapisu nutowego.
Ja jak gram to
  • Odpowiedz