Wpis z mikrobloga

  • 278
@widmo82: Mniejsza o mickapl, ale pomyśl o setkach tysięcy ludzi, którzy byli milimetr poza kryteriami beki 2% i to co dostali od rządu to mieszkania 30% droższe na komercyjnym kredycie oprocentowanym jak u Bociana. Skala świństwa jaki ludziom wyrządził ten program jest trudna do wyobrażenia XD
  • Odpowiedz
@mickpl pomyśl, przygłupi trollu, o tych wykopkach, którzy łyknęli to twoje #!$%@? o krachu na nieruchomościach w PL i rzeczywiście wstrzymali się kilka lat temu z zakupem mieszkania, bo te bzdury o załamaniu się rynku kolportujesz tu już jakieś 5 lat, jak nie dłużej
  • Odpowiedz
@maniek74: Jeśli ktoś decyzje zakupowe na sumę setek tysięcy złotych (i prawdopodobnie największy wydatek w życiu każdego obywatela) opiera o opinię jednej osoby z Wykopu, no to można tylko współczuć. "Przygłupim trollem" są raczej ci co przypisują mu jakąś niesamowitą sprawczość i wpływ na rynek nieruchomości w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 0
ale pomyśl o


@mickpl: zeby było jasne, jestem przeciwny kredytom 2% itp.
Dosyć ciekawą propozycją jest budowanie mieszkań przez rząd ale nie na takich poj3banych warunkach jak robił to PiS przez co możemy sporo poczytać jakie buble wybudowali i jak mocno skacze w nich czynsz.
Rząd powinien stwarzać solidną konkurencję dla deweloperów.
  • Odpowiedz
@kampaw owszem, ale typ swego czasu miał tu swoją sektę i wyznawców, wiec pewnie i tacy się trafili, teraz już jest pośmiewiskiem, ale o ile ceny odjechały przez te 5 lat każdy widzi
  • Odpowiedz
@maniek74: Myślę, że problem jest szerszy, ktoś jednak jego wpisy pulsuje, ktoś powiela narrację. Ostatecznie jednak ciężko sobie wyobrazić sytuację, że ktoś kto kupuje mieszkanie dla siebie będzie opierał swoją decyzję na zasadzie przewidywania wzrośnie/spadnie, w momencie gdy przy zakupie na potrzeby własne nie ma to żadnego znaczenia. Szczególnie jeżeli ktoś mieszka na wynajmie, tutaj już zupełnie nie ma sensu przewidywanie przyszłości i wyczekiwanie.

Natomiast jeżeli swoimi wpisami zniechęcił kogoś, ko
  • Odpowiedz
Rząd powinien stwarzać solidną konkurencję dla deweloperów.


@widmo82: Nie, rząd nie ma się bawić w deweloperkę czy sprzedaż garnków tylko jak już tak zarządzać państwem żeby mieszkania nie były traktowane jako lokata kapitału czy inwestycja. Ten run na nieruchy to w dużej mierze wynik napędzanej przez decyzje rządu inflacji, lockdownów i "tarcz" oraz zaniżonych stóp procentowych oraz stanem GPW przez chociażby to jak zarządzane są SSP.
  • Odpowiedz
@mickpl: co ty mowisz, ja tam kupiłem mieszkanie na kredyt 2% i bardzo sobie chwale, żadnego świństwa mi nie wyrządził a nawet poprawił mój komfort życia tak z 5 lvl wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
rząd nie ma się bawić w deweloperkę czy sprzedaż garnków


@Parmenides69: nie powinien też handlować paliwami, prądem, cukrem....
Oj zapędziłeś się. Powinien właśnie stwarzać mocną konkurencję by inni nie wykorzystywali swojej pozycji
  • Odpowiedz