Wpis z mikrobloga

Hejo, na codzień jestem devem w js/ts/react ale chcialbym sie nauczyć budowania apek w kotlinie, docelowo multiplatform, ale na ten moment po prostu android, żeby się oswoić

mnóstwo źródeł jest oparte o viewsy w XMLu, czego wolalbym unikać i od razu uczyć się jetpack compose, za razem prawie każdy kurs jetpack compose nie tłumaczy czym jest dana rzecz, tylko ją porównuje do alternatywy w XMLu

może ktoś z was spotkał się z kursem androida z jetpack compose który nie zakłada znajomości budowania apek z XMLem?

#kotlin #androiddev #jetbrains #jetpackcompose #programowanie #naukaprogramowania
  • 8
via Wykop
  • 0
@PieceOfShit: kurde, totalnie mi nie podchodzi pisanie tych xmlow, to nie tak ze compose ma byc standardem i z czasem odejda od xmla? tym bardziej nie chce sie tego uczyc xd
via Wykop
  • 0
@chrzano: zanim wjade w KMP musze nauczyc sie kotlina i androida, potem duzo latwiej bedzie wjechac w KMP, na ten moment jak odpalilem projekt KMP to jeszcze musialem zastanawiac sie co mi sie tam w gradle i xcode nie zgadza ze mi się nie chciał projekt odpalić, więc wole sie skupic na ten moment na składni i zrozumieć co jak działa, w kmp pewnie 99% aspektów będzie takich samych jeśli chodzi
@Akke no będzie ale umówmy się, to jest beta, jak połowa artefaktów Jetpacka. Np. Exoplayer nie ma jeszcze wsparcia Compose, WebView również.
Większość apek crudowych zrobisz, ale kiedyś trafisz na ticketa który zmusi Cię do interakcji z View system.
via Wykop
  • 0
@PieceOfShit: ja pracuje w react, zanim dojde do poziomu żeby w tym pracować i dostać tyle samo hajsu co mam na froncie, to na pewno compose bedzie standardem XD
via Wykop
  • 0
@PieceOfShit: no nad flutterem też myślałem, ale nadal to nie jest native i chyba nigdy nie będzie, do tego sam kotlin ma dużo szersze zastosowanie niz dart, dlatego jednak wybrałem kotlina

no i dużo mniej ofert pracy na fluttera niz androida/kotlin