Wpis z mikrobloga

W czerwcu będę odbierać mieszkanie. Firma, która pod klucz będzie mi je wykańczać, udostępnia swojego inspektora, z którym zrobię odbiór.

Domyślam się, że skoro oni będą je wykańczać, to takowy inspektor powinien się dobrze do tego przyłożyć, bo inaczej sami sobie pod górkę zrobią?

Ale tak czy inaczej, skoro ta usługa jest poniekąd "w cenie", to czy może warto wziąć sobie drugiego inspektora z pewnegolokalu (albo ktoś coś poleca we #wroclaw?)
Jest sens, żeby mieć ze sobą dwóch, czy to już przesada?

Jeśli to istotne, firma u której wykupiłem wykończenie pod klucz nie jest bezpośrednio powiązana z deweloperem, ale wiem, że ze sobą czasami współpracują (przy mojej inwestycji akurat nie)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #remontujzwykopem #wykonczenia #deweloperka #odbiormieszkania #nieruchomosci
  • 30
  • 0
@mkorsov: nie do końca jakoś ściśle ze sobą współpracują, u tego dewelopera wykazali kilka rzeczy, nic w tej inwestycji, innych deweloper aktualnie nie ma we Wro, gdzie firma działa.

Więc bardziej budzi obawy sugestia @KierownikuPoratuj2zl.

Mimo wszystko, firma wykańczająca ma mało negatywnych opinii, myślicie, że insepktor wolałby olać rzeczy tego typu jak rysy na oknie i ryzykować reputację swojej firmy?
@innovi: mi 4 lata temu mieszkanie odbierał Gorzelak. Może się wydawać sztywny, ale jest bardzo dokładny.
http://odbiorymieszkan.com/kontakt.html
Gość jest najwidoczniej znany we Wrocławiu, bo jak potem przychodzili robotnicy poprawiać usterki to pytali "Pewnie Gorzelak odbierał? ten to się o wszystko czepia", tylko mniej dyplomatycznym językiem.

można widzieć co to za deweloper?
  • 0
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: deweloper to Bouguyes Immobilier dzięki za polecenie, wezmę pod uwagę.

@MamMalegoSiurka
Być może trochę pokręciłem, sprostuję:
Ta firma wykończeniowa działa na wolnym rynku, na pewno jakiś ich przychód jest od ludzi szukających wykończenia mieszkania, dosyć mocno się reklamują w tym kierunku.

Nie jest stricte powiązana z deweloperem. W tej chwili ten deweloper nawet nie ma innych inwestycji, więc zapewne tym bardziej zapewne zależy im na opinii ludzi.
@innovi Sam wziąłeś tę firmę z rynku czy deweloper Ci podsunął? Ja bym tego nie robił. Wyjdzie jakiś problem i nie będzie wiadomo czyja wina. Weź kogoś z rynku do odbioru i tyle, to dużo nie kosztuje.
  • 0
@Iudex: Deweloper podsunął kilka firm, chociaż jakoś tam za bardzo nie namawiał, wręcz to było coś w stylu "ta firma zrobiła nam fajne wykończenie kiedyś, ta druga też jest spoko, a tej trzeciej bym nie brał"

Zrobiłem swój research, w sumie mocno się pokrywał z tym co gościu u dewelopera mi powiedział. Wybrałem tę jedną o sensownej ofercie i solidnych opiniach.

Tak czy inaczej, właśnie się zastanawiam nad wzięciem drugiego inspektora,
  • 0
@Iudex: Moja styczność z KODO jest tylko taka, że miałem dobry ubaw jak czytałem ich opinie. :)

Deweloper wspominał o Galerie Venis albo TM Buildingsystem, wybrałem tę drugą.

Ta "trzecia" z posta wyżej to "czerwona sieć", tylko po angielsku.
@innovi No kodo i rednet to po prostu bardzo długo już działają. Nie znam tych pozostałych, ale nie ufałbym. To takie same firmy jak te starez tylko nie zdążyły jeszcze zszargać marki. Kodo w 2016-2017 roku robiło furorę.
  • 0
@Iudex: ufać w zupełności na pewno nie zamierzam, ale właśnie wydaje mi się, że młode firmy które chcą się wybić, nie pozwalają sobie na negatywne opinie, bo się po prostu nie wybiją.

Z wykończeniowka doświadczenia oczywiście nie mam, ale w innych sprawach często wybierałem dosyć nowe, ale obiecujące firmy, najczęściej kończyło się to bardzo dobrze. Widać było ten "młodzieńczy zapał" niczym u pracownika korpo, który nie otrzymał jeszcze umowy na czas
@innovi: bierz gościa z pewnego lokalu. Pro tip: jak on będzie sprawdzał to ty też masz sprawdzać. Wszystkie okna otwierasz, zamykasz, oglądasz i głaszczesz czy porysowane itp itd
Domyślam się, że skoro oni będą je wykańczać, to takowy inspektor powinien się dobrze do tego przyłożyć, bo inaczej sami sobie pod górkę zrobią?


@innovi: Zasada jest prosta - ten kto płaci ten wymaga. Ty mu bezpośrednio nie płacisz tylko firma, więc domyśl się komu będzie chciał zrobić dobrze.
  • 0
@Escalade: to prawda, że płaci mu firma, ale firmie płacę ja, a nie deweloper.
Jedyne pytanie, czy firma jest bardziej nastawiona na klientów indywidualnych, czy w przyszłości na dalszą współpracę z deweloperem.