Wpis z mikrobloga

Czołem murki. Są tu użytkownicy Garmina 840? Intensywnie myślę nad przesiadką z Bolta v1. Aktualnie czekam na jakąś promkę, ale chyba nie ma się co łudzić, bo to nowy produkt.
W każdym razie, jakby ktoś mógł się podzielić ogólnymi wrażeniami i czy nie żałuje wyboru.

Jak kupowałem Bolta to przyoszczędziłem i nie wybrałem urządzenia z kalkulowaniem nowej trasy, gdy z takowej się zjedzie. Nie myślałem, że to będzie dla mnie taki problem, ale jest jak jest. Dlatego też bardzo jestem ciekaw jak Garmin 840 radzi sobie z reroutingiem. Na youtube jest sporo recenzji, ale ten temat jest mało omawiany.
#szosa #rower #garmin
  • 4
  • Odpowiedz
@pfannenberg: mam bolta v2 i rerouting to chyba pierwsza rzecz którą wyłączyłem :-) Nie żeby jakoś źle prowadził, ale mając doświadczenie jak wyglądają mapy openstreetmaps (a z niej chyba korzystają wszyscy więksi gracze) to wiem, że prędzej czy później wyprowadziło by mnie na jakąś kiepską polną drogę, gdzie szosą średnio mi się chce jechać, a wracanie też nie jest ciekawe.

Zawsze jak zboczę z trasy to oddalam mapkę i sam znajduję
  • Odpowiedz
@pfannenberg: nie wiem jak edge 840, ale korzystam z edge 530 i rerouting jest dla mnie mega słaby w garminie, dodatkowo przeliczanie trasy zajmuje mu zdecydowanie za długo jeśli nie startujesz z punktu wyznaczonego na trasie/kursie. Jak dla mnie to mogło to być lepiej ogarnięte za taką cenę nawi
  • Odpowiedz
  • 0
@teryuu: dzięki za info, @leanback pisze, że na 530 rerouting słabo się sprawuje. Z tego co wyczytałem, 840 ma nowszy moduł odpowiedzialny za kalkulację tras, więc nie trację nadziei.
Ewentualnie chodzi mi po głowie garmin explore 2, ale jest mało popularny i wiele na jego temat nie wiem
  • Odpowiedz