Wpis z mikrobloga

No dobrze Mirki,
Kontynuacja tematu kurtki skórzanej.

Nie jestem fanem "błyszczącej" skóry (to znaczy bardzo mi się podobają, ale zdaję sobie sprawę, że wyglądał bym w niej jak debil), więc wybór jest dosyć wąski.

Polecone mi dzisiaj przez Mireczka marki są praktycznie niedostępne w Polsce (oprócz Schott, ale też nie ma wielu modeli), a internauci specjalnie organizują wyjazdy po nie za granicę, więc postanowiłem dalej przeglądać internet.

Bardzo podoba mi się ta kurtka, ale za Chiny nie mogę znaleźć niczego takiego w Polskich sklepach.
I teraz dwa pytania:
1. Czy wiecie jak nazywa się kurtka w tym stylu? Szukałem pod "kurtka ranczerska", ale zbyt dużo nie znalazłem.
2. Co o niej myślicie? Fajna? Wieśniacka? Fajna, ale tylko na mężczyźnie w stylu Tom Hardy?
#modameska #moda
Red_Ducc - No dobrze Mirki,
Kontynuacja tematu kurtki skórzanej.

Nie jestem fanem "b...

źródło: RANCHFRONTcopy_1997x1997

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
bardzo mi się podobają, ale zdaję sobie sprawę, że wyglądał bym w niej jak debil


@Red_Ducc: skoro ci się podobają to poszukaj jakiegoś lepszego modelu, tego typu wydaje mi się słabsze i już trzeba będzie odpowiednio dobierać do pogody
1. jakoś niedawno jakiś mirek wrzucił linka do strony z opisem różnych typów kurtek skórzanych, zobacz czy nie będzie
2. mi się nie podoba głównie przez to futro i przeszycia na klacie
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczk: no właśnie to futerko wydaję mi się lekko fajansiarskie, ale myślałem że dzięki temu nada się na zimniejsze temperatury.
Poszukam tego wpisu, może się uda
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: Y2 robi podobne modele, watpie jednak zeby byly dostepne w polsce.

Co do samego stylu, te gorne przeszycia sa charakterystyczne dla stylu koszul 'western' i po takiej nazwie bym szukal.
Five star leather (pakistanczycy ktorzy robia kurtki na wymiary, czeka sie kilka tygodni - jakosc dosc dobra, lepsza niz wszelkiej jakosci "Boss" i inne gowna.

Tutaj przyklad: https://www.fivestarleather.us/products/trucker-western-style-goat-black-men-jacket

Jakbys zamawial to polecam od nich skore wlasnie z kozy, krowia maja
  • Odpowiedz
@Red_Ducc ja zamawiałem do Uk i wysłali kurierem DPD prosto z Pakistanu

Polecam napisać do nich mailowo i wziąć kurtkę na rozmiar. Idź do sklepu z kurtkami z grubego denimu albo grubszej skóry i przymierz podobny styl i to co na ciebie pasuje sam zmierz. I takie pomiary przekaż chlopakom z five star. Łatwiej będzie dobrać wymiary niż mierząc samego siebie, różne style inaczej leżą i wymagają innych wymiarów, ja np pit
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: Podobnie jak ty szukałem w zagranicznych markach, a ostatecznie kupiłem w Tomskór (przez wypok na nich trafiłem xD i przysięgam ten wpis to nie jest marketing szeptany). Mam B3-podobną w typowym wykończeniu z połyskiem ale jeśli chodzi o wykonanie i stosunek jakości do ceny jestem turbo zadowolony i jak by ci jakaś od nich podeszła to polecam firmę (polska firma więc zwrot nie jest problemem) Nie jestem w typie Toma
  • Odpowiedz
  • 0
@tomek_wcale_nie_tomek: tak tak, ja właśnie wziąłem to zdjęcie z ich strony, ale niestety używanych nie da się znaleźć (chociaż może kurtkę tego stylu, lepiej nie brać używanej), a jednak 550GBP to dla mnie zbyt dużo.
Trochę szkoda, bo bardzo mi się podoba :/
  • Odpowiedz
  • 0
@tomek_wcale_nie_tomek: szukam czegoś cieplejszego, więc z jagnięciej na pewno nie chcę, tylko takiego stylu jak na zdjęciu nie mogę nigdzie znaleźć. Najchętniej kupiłbym tę od Simmons Bilt, ale nie za 550GBP i też trochę cykam się w ciemno, bez przymiarki
  • Odpowiedz