Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Przykład. Idę do lekarza 6.02 lekarz wystawia mi zwolnienie od 3.02 do 10.02. Ja dopiero 11tego przycbodze do pracy i dopiero wtedy daje zwolnienie od lekarza. Czy taka akcja jest ok? Lekarz nie wyślą tego przez system tylko mi daje kwity wypełnione żebym zaniósł je do pracy.
#l4 #praca #zus #zwolnienielekarskie
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimowyPan: pominąwszy fakt że w przypadku choroby masz niezwłocznie zawiadomić pracodawcę

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogły być wystawiane do końca listopada 2018 r. Natomiast od 1 grudnia 2018 r. lekarze wystawiają wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

https://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/wynagrodzenia/2836043,eZLA-obowiazkowe-od-1-grudnia-papierowe-zwolnienia-tylko-wyjatkowo.html
  • Odpowiedz
@AnonimowyPan: że jak kwity? Jak lekarz z automatu wysyła do ZUS zawiadomienie o niezdolności do pracy. Kwity może ci dać jak chcesz papiery (nie bardzo wiem w jakim celu)

"Od 1 grudnia 2018 r. lekarze lub asystenci medyczni wystawiają zwolnienia wyłącznie elektroniczne. E-zwolnienia nie musisz dostarczać pracodawcy (jeśli jesteś pracownikiem) albo do ZUS (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą). Jest automatycznie przesyłane do systemu ZUS. To duże ułatwienie dla pacjentów."
  • Odpowiedz