Wpis z mikrobloga

Ile mogę zawołać za używane 5x WD Red 4TB (CMRy EFRX)? Służyły mi w NASie nim zacząłem wymieniać na 18TB. Działały 24/7 przez 2-3 lata (musiałbym sprawdzić każdego SMARTa ile dokładnie).
Trzy z nich już od ponad roku leżą i się kurzą. Dwa właśnie zamieniłem na kolejne 18TB. Po Allegro lokalnie widzę że mogę krzyknąć ~300 PLN ale wątpię, że używane dyski po tyle mogą chodzić :D A chciałbym też to sprzedać jako jedna paczka żeby uniknąć bawienia się w wysyłkę pojedynczych dysków :D

#nas #homelab #serwery
  • 6
  • Odpowiedz
@Immortale: po 200zł powinny zejść, ale wątpię, żeby ktoś szarpnął się na 5, musiałbyś zejść do jakichś 800zł, a to już słaby deal dla Ciebie.

Zejdą też i za 250zł, ale będziesz długo czekał ;)
  • Odpowiedz
@Immortale: na znanym portalu po 150 brutto z f-vat i 12 miechów gwarancji. Około 30-50k godzin nalotu. Kupiłem w sumie 6, 2 wymieniłem bo bady po kilku dniach powychodziły. Druga partia jest z 2019 roku.

Edit: 179 a nie 150. Reszta jak wyżej.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Jest tego całkiem sporo bez specjalnego szukania. Ważne aby brać od sprzedawcy który ma tego na kilogramy - czyli po wymianie w dużych serwerowniach. Nie ma wtedy problemu z szybką wymianą - bo inaczej możesz liczyć co najwyżej na zwrot kasy. A jak masz to w jakiejś macierzy to musisz się bujać gdzieś indziej. Dla mnie f-vat też byłą bardzo dużym plusem.
  • Odpowiedz