Wpis z mikrobloga

W jaki sposób alkoholik okłamuje samego siebie? Co oznacza dla niego "stanięcie w prawdzie" i czy ma on szansę na moralną rehabilitację? Dlaczego alkoholik w symboliczny (i nie tylko) sposób "po kolei morduje wszystkich członków swojej rodziny'?

Zapraszam do wysłuchania mojej rozmowy z absolwentką psychologii, Magdą, na temat serialu "Informacja zwrotna" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka.

➡️ Odnośnik do rozmowy: Paranoja, prawda i alkohol w "Informacji zwrotnej" (2023)

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem doktorem filozofii, pisarzem, copywriterem i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga Przemyślane Kadry, gdzie omawiam filozoficzne zagadnienia na filmowych przykładach.

#alkoholizm #alkohol #dda #seriale #netflix #kino #film #filmy #ksiazki #przemyslenia #przemyslanekadry #podcast
przemyslane_kadry - W jaki sposób alkoholik okłamuje samego siebie? Co oznacza dla ni...

źródło: informacja zwrotna miniaturka

Pobierz
  • 11
@BennyLava: Hehe, no tak - wiem, że moje rozmowy są dość długie. Ale w praktyce to wygląda tak, że trudno umówić się z rozmówcą, przygotowania do rozmowy zajmują sporo czasu (tutaj np. obydwoje bardzo dokładnie czytaliśmy książkę, potem ustalaliśmy różne kwestie prywatnie). Więc jak już kogoś złapię, to staram się wycisnąć z tematu jak najwięcej. Wstawiam zawsze na YouTube dokładny spis treści - wyobrażam sobie, że zainteresowane osoby mogą przeskakiwać pomiędzy
@przemyslane_kadry: tzn. to nie jest zarzut co do samej długości materiału, a bardziej co do formy jako takiej - na słuchanie 40-minutowej rozmowy też by mi było szkoda czasu, jeśli transkrypt mógłbym przyswoić w 5 minut.

AI do transkryptu audio działają już bardzo dobrze i wymagają tylko pobieżnej ludzkiej korekty po przetworzeniu, więc nie wymaga to ogromnego nakładu roboczego. Masz na kanale dużo ciekawych treści, nawet gdyby to było jako dodatek