Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie w ścisłym centrum #krakow - ok. 60metrów, trzy pokoje, kuchnia, dwie łazienki i balkon.

Będę robił generalny remont tylko nie wiem jak wykorzystywać to mieszkanie bo nie chce mi się mieszkać w centrum.

Są dwie opcje wynajem długoterminowy i krótkoterminowy. Na długoterminowym jest pewny hajs co miesiąc a przy krótkoterminowym może teoretycznie więcej zarobić.

Miał ktoś podobny dylemat?

Jeśli wybrałbym długoterminowy wynajem to korzystniej finansowo będzie to wynająć na pokoje czy całość?

#nieruchomosci #bnb #booking #airbnb #wynajem #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 18
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@KromkaMistrz standard będzie wysoki bo spore środki mam na remont + wyposażenie i biorę architekta do tego ale najpierw muszę zdecydować pod jaki wynajem mam przygotować mieszkanie...

Lokalizacja to ok. 600m od rynku.

Będę też miał drugie praktycznie takie samo mieszkanie przy getta ale tam to raczej na pokoje wynajmę.
@lubie-sernik: W krótkoterminowym musisz mieć kogoś, kto o to zadba. Tzn będzie na bieżąco dbał, sprzątał, wymieniał pościel itd.
Jak będziesz miał duże obłożenie to finansowo lepiej na tym wyjdziesz. Z drugiej strony bez bookingu/airbnb słabo, a im trzeba płacić wysoką daninę (w pyszne.pl to jest bodaj 30%).
Chyba wolałbym spokój i stały pewny hajs, bez babrania sie w sprzątanie i ogarnianie pościeli.
@lubie-sernik długoterminowy jest pewniejszy pod tym względem że nie wiesz czy za np 2 lata nie zaorają najmu krótkoterminowego w Krakowie. Więcej hajsu dostajesz przy najmie na pokoje, ale jest więcej zachodu bo częściej się zmienia ekipa. 3 pokoje to albo musiałoby być to salon + sypialnia + gabinet dla zamożniejszych albo pchanie się w bombelki. I wbrew pozorom całkiem sporo #!$%@? jest przy krótkoterminowym, większe zużycie mieszkania bo wszyscy mają w
@lubie-sernik: Długoterminowo. Tylko odpowiednio ułóż umowę wynajmu. Poczytaj strony na necie. Ludzie wynajmują pokoje, np. 2 z 3, żeby w razie jak ktoś przestanie płacić i wymieni zamki można było wejść do środka legalnie z policją i dokwaterować karków do trzeciego pokoju, żeby pasożyty się wyniosły z mieszkania.

Tu masz ciekawy kanał o eksmisjach. Nie wiem czy firma jest ok, czy nie, ale oglądnij filmik jaki syf wynajmujący zrobili w domu:
@lubie-sernik: Krótkoterminowy przy czym:
- na podłogę kładziesz płytki gresowe połysk
- na ścianę dajesz najtańszą farbę lateksową (jest droższa niż klasyczne ale lepiej się czyści)
- kuchnia, łazienka po taniości, meble, sprzęt, armatura jak najtańsze sie da. Jeśli krótki termin to pieerdol pralkę. Kabina koniecznie zamykana z głębokim dnem a nie jakieś walkin na poziomie podłogi. Wanne prawdopodobnie pierdol aczkolwiek sprawdź jeszcze dokładnie czy na airbnb
@lubie-sernik: najem dlugoterminowy jest pewniejszy - masz stalosc dochodu. W przypadku fajnej lokalizacji najem krotkoterminowy wygrywa zdecydowanie. Nie dosc ze przychod moze byc duzo wiekszy, to jeszcze eksploatacja takiego mieszkania (wrew powszechnej opinii) jest duzo nizsza.

Jesli oddasz jakiejs firmie do zarzadzania krotkim najmem, to oni zajma sie wszystkich od a do z, a ze po kazdym z gosci jest wszystko sprzatane, naprawiane itp - czesto mieszkania po 2 latach krotkiego
@enten:

Wanne prawdopodobnie #!$%@? aczkolwiek sprawdź jeszcze dokładnie czy na airbnb wanna daje zarobić


Jako, że dużo wynajmuje na krótko w miastach i czytam masę opinii to raczej kabina prysznicowa jest lepsza od wanny, szczególnie w dużych miastach.

Nie dosc ze przychod moze byc duzo wiekszy, to jeszcze eksploatacja takiego mieszkania (wrew powszechnej opinii) jest duzo nizsza.


To jest prawda, szczególnie w takim Krakowie, gdzie ludzie przyjeżdżają typowo turystycznie, jedzą w