Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 1
@Issac: Od jakiegoś czasu siedzę dość mocno w tematach kuchni japońskiej i koreańskiej, a szczczególnie w ramenie. W zeszłym roku zacząłem też pisać książkę o ramenie, a tegoroczna podróż do Japonii będzie zdeterminowana przez tematy ramenowe :)

Udało mi się nawet nawiązać kontakt z jedną rodziną, która od ponad 70 lat prowadzi swoją ramen-ya, a w czerwcu jadę na Islandię na zbieranie wodorostów (XD).

No i z samym ramenem jest tak,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lycaon_pictus: Spaghetti nie jest makaronem ramen więc nie mogłem.

Co nie odpowiada Ci w suszonym makaronie ramen? Taki makaron może być naprawdę dobry jeśli wybierzesz odpowiedni. Tu użyłem mojego ulubionego maruchan seimen.
  • Odpowiedz
@MG78:

Co nie odpowiada Ci w suszonym makaronie ramen? Taki makaron może być naprawdę dobry jeśli wybierzesz odpowiedni.

Osobiście nie jadłem dobrych, a szukałem xD Dobrze, że są knajpy co sprzedają gotowy do ugotowania.

Spaghetti nie jest makaronem ramen więc nie mogłem.

Nie jest, ale świetnie sprawia się jako substytut.

Z drugiej strony, zrobienie ciasta i dalej makaronu, choćby krojonego to nie jest trudna czy powolna rzecz. Rozumiem, że planujecie takie
  • Odpowiedz
@MG78:
Domowy ugabuga kungfu ramen

Tare: łzy jednorękich, ślepych dziewic z północnych stoków Himalajów
Bulion: ence pence z mleka dwugłowego jednorożca
Olej: castrol 5w40 z pięciotlenkiem molibdenu i regolitem księżycowym dla tekstury i prażoną skórą trędowatego z dorzecza Mekongu
Makaron: cienki suszony makaron instant
Dodatki: lewe jajko australijskiej ryby latającej, boczek z jaka karmionego liśćmi koki , chrzan
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lycaon_pictus: Makaron to najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna rzecz w kontekście ramenu, szczególnie jak potrzebujesz ładnego cienkiego makaronu 1,5 mm, a nie grubego makaronu do tsukemenu. W Polsce w ramen-ya to najczęściej temat makaronu właśnie leży (chociaż są takie gdzie leżą wszystkie tematy XD). W restauracjach sushi zdarza się, że wykorzystują świeży makaron

Jak pisałem @PodniebnyMurzyn niedługo mam nadzieję, do trze do mnie nowa chińska maszynka do makaronu, wtedy będę nagrywał jeden
  • Odpowiedz
Makaron to najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna rzecz w kontekście ramenu, szczególnie jak potrzebujesz ładnego cienkiego makaronu 1,5 mm, a nie grubego makaronu do tsukemenu.


@MG78: Mam inne wrażenia na ten temat, ale co mnie tam ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lycaon_pictus: Trudno dyskutować o wrażeniach. Robisz makaron ręcznie czy wykorzystujesz do tego celu jakąś maszynkę?

PS Zastanawiałeś się kiedyś, czemu tak mało restauracji z ramenem w Polsce robi swój makaron? W Japonii zresztą też jest tak, że ramen-ya bardzo często korzystają z makaronu, który jest produkowany przez kogoś innego. Tam jednak sytuacja jest trochę inna bo producentów świeżego makaronu jest bardzo bardzo dużo i jego dostępność jest ogromna.
  • Odpowiedz
Trudno dyskutować o wrażeniach. Robisz makaron ręcznie czy wykorzystujesz do tego celu jakąś maszynkę?


@MG78: Ręcznie zrobiłem dwa razy, krojony, ale ciasto według wzorca. Częściej używałem po prostu spaghetti, bo mi się nie chce. Ramenu też zbyt często nie robię, to szkoda mi zachodu by kupować maszynkę specjalnie dla ramenu. RAMENKAONASHI w każdym filmie pokazywał jak.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lycaon_pictus: Pytałem bo wiem, że trochę osób używa włoskich domowych maszynek, ale one tak średnio sobie radzą.

Zobaczymy jak będzie dawał radę mój chińczyk, w odcinku o makaronie będę chciał też pokazać taką przemysłową produkcję makaronu, rodzina z Japonii z którą mam się spotkać w maju zajmuje się tęż produkcją makaronu, będzie też o tradycyjnym ręcznym robieniu makaronu ale to bardziej w kontekście tsukemenów czy jakichś chintanów z grubym makaronem.

Jak
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@4mmc-enjoyer: Ten ugotowałem aby (między innymi) tobie go pokazać, jest więc ugotowany jakby dla Ciebie więc możesz śmiało zostawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz