Wpis z mikrobloga

Pojawił się gdzieś dzisiaj wpis o "obcych" nazwiskach w polityce, typu Schreiber czy Mentzen, zasmieszkowalem tam że głosuje na PSL dlatego że tam same Kosiniaki, Grzyby czy Piechocińskie.
Z Ciekawości jednak sprawdziłem listę ich posłów bo nie kojarzyłem żadnego z obcym nazwiskiem i xD, oni chyba naprawdę jakaś wage do tego przykladaja bo wszystkie co do jednego czysto Polskie nazwiska, trudno komuś jakies "obce" brzmienie zarzucić.

#psl #polityka #sejm #polska #nazwiska #jezykpolski #narodowyagraryzm
Z.....a - Pojawił się gdzieś dzisiaj wpis o "obcych" nazwiskach w polityce, typu Schr...

źródło: Screenshot_20240119-105641

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: Kamysz (Камиш) to nazwisko pochodzące w pierwszej RP z witebszczyzny czyli pochodzenie raczej rusińskie, na dzisiejsze białoruskie.
Ale zasadniczo masz racje, sama polska sroga cebula.
  • Odpowiedz
ale Ty zdajesz sobie sprawę że nie każdy ze "ski" to pochodzi bezpośrednio ze szlacheckiego rodu? xD


@ZielonaOdnowa: wiesz co, ja tu się staram, próbuję podbudować twój humorystyczny wpis a ty mnie usiłujesz wyjaśniać. Why u do this bro.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: wcześniej lustrowanie ludzi pod kątem kto był dzieckiem kogo, kolejny krok to szukanie czyj dziadek był zmuszany do jakiej armii, a teraz widzę metoda kto ma polskie nazwisko a kto nie xd Niech ci patrioci sobie sprawdzą historyczne nazwiska królów Polski czy Hetmanów itp. naukowców filozofów pisarzy itp. xd

Samo dawanie #!$%@? o takie mało istotne rzeczy zamiast skupiać się na samej działalności człowieka to aż samemu żenada zwracać komuś
  • Odpowiedz
@Ridicolous: a ja myślałem że właśnie heheszks nie chwyciłes tu lekkiego

@Eremites chyba nadinterpretujesz xd przecież sam kisne we wpisie z tego że tam chyba serio się do tego jakaś wage przykłada, ale widzę pewnie jakiś fan Schreibera czy innego Brauna albo Korwina musiał się zesrać na heheszki
  • Odpowiedz
wcześniej lustrowanie ludzi pod kątem kto był dzieckiem kogo, kolejny krok to szukanie czyj dziadek był zmuszany do jakiej armii, a teraz widzę metoda kto ma polskie nazwisko a kto nie


@Eremites: przecież ten wpis to obvious heheszki...
  • Odpowiedz
Ci Bejda i Raś są elementem politycznie podejrzanym, bo nie przychodzą mi do głowy żadne polskie źródłosłowy dla tych nazwisk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba że przekręcone "bajda", ale to raczej naciągane.
  • Odpowiedz