Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam.
Co byście zrobili na moim miejscu?
Mam ponad 30 lat, żadnego fachu w ręku poza doświadczeniem w pracach produkcyjnych zagranicą jako operator maszyn i kilku lat w korpo w Polsce.
Jaki kurs mogę zrobić w Polsce żeby mieć te powiedzmy minimum 8k w perspektywie kilku lat? Coś co nie wykończy mnie psychicznie, fizycznie i zdrowotnie? Absolutnie wszyscy których znam jakoś dają radę w kraju tylko dzięki temu, że pracują w IT albo dostali mieszkania od rodziców co jest dołujące bo ja dostałem figę z makiem, kredyt 2% nie odejmował zarobków z zagranicy a do IT mnie nie ciągnie.
Chciałbym kupić w końcu mieszkanie a coś czuję, że nie odłożę wystarczająco bo ceny odlatują więc zostaje kredyt a do tego potrzebna praca w kraju ehh.
Kurs księgowego? Ma to sens w dobie AI? Operator jakiejś specjalistycznej maszyny budowlanej? Wycinka drzew na wysokości? Opieka nad starszymi? Poradźcie cokolwiek, może jakieś własne historie o odmianie własnego życia?

#kursy #nieruchomosci #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: kurs na CNC, operator maszyn budowlanych - jak najbardziej, kurs spawania, kurs montażu klimatyzacji lub pomp ciepła, dekarski, montażu szaf sterowniczych/serwerowych, coś związanego z szeroko pojętą automatyką, kursy związane z elektryką.
Szukał bym w takich specjalnościach.
8 lat temu miałem propozycję pracy serwisanta urządzeń do radioterapii za 10k na fakturę VAT, zanim poszedłem w IT.
Jako technik w Polsce też da się zarobić po paru latach te 8-10k. Jeśli chodzi
@Stan_Przedzawalowy: ale ile to jest dużo? Bo przykładowo na takiej koparce, czy innym sprzęcie aktualnie się nie opłaca przez podnoszenie minimalnej, bo nie zarobi się chociażby tych 8k, nie licząc jakichś wyjątków, sami operatorzy narzekają, zresztą nie tylko w tej branży tak się dzieje przez wypłaszczanie wynagrodzeń
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @TheGreatCornholio
Po samych kursach na maszynę budowlaną czy CNC mnie ktokolwiek zatrudni? Zawsze chcą doświadczenie tylko gdzie ja mam je zdobyć?
@Stan_Przedzawalowy
Jakie zarobki? Podaj konkretne przykłady proszę oraz na które stanowiska jest teraz albo zapowiada się największe zapotrzebowanie. Moje doświadczenie to przewaznie maszyny produkcyjne do żywności, każda jest inna, każdej można się szybko nauczyć więc tutaj żadne papiery nie mają sensu.

Dziękuję za odpowiedzi, chyba trzeba