Wpis z mikrobloga

#homelab #docker #torrent #torrenty

Postawiłem sobie na dockerze #qbittorrent. Jednak nie koniecznie chcę się ujawniać i seedować ;-) Mam Ivacy VPN. Czy da się jakoś skonfigurować połączenie, żeby torrenty szły przez VPN'a?

Najlepiej gdyby clientem VPN był drugi kontener i tworzył swoją podsieć, wtedy w razie potrzeby także inne rzeczy mógłbym przepuszczać przez VPN'a... Ktoś może coś doradzić, co i jak?
  • 20
  • 0
Hmm.. to już kolejny klient który wywala błąd:
mknod: /dev/net/tun: Operation not permitted

Nie bardzo wiem o co tutaj chodzi :-(
  • 0
@kwantowykocyk: Przetestowałem kilka, gluten, openvpn-client, transmission-openvpn i jeszcze jednego, nie pamiętam nazwy. We wszystkich w logach znajduję
mknod: /dev/net/tun: Operation not permitted

Odpalane krok po kroku zgodnie z instrukcją, w tym z --cap-add=NET_ADMIN... Ale zdecydowanie coś robię źle, tylko nie wiem co ;-)
  • 0
@Immortale: Tylko że nie wpadłem na to, że LXC może mieć z tym coś wspólnego, a to przecież oczywiste ;-) Wielkie dzięki, działa! (a przynajmniej nie wywala błędu przy łączeniu, więc chyba działa)
  • 0
@Immortale: no tak też robiłem, dopiero powiązanie tego z lxc dało prawidłowy wynik ;-) Działa już jak należy, teraz biorę się za zrozumienie o co chodzi z sonarr i jak go powiązać z qbittorrent :-) (wypadłem z torrentowego obiegu na bardzo długo, aż mi tureckiego netflixa zbanowali ;-) )
@husky83: no ale sporo serwisów banuje za vpn używanie.. ale z drugeij strony jak sie ma dobry vpn to jak mogą sie kapnać :D
o ile nie korzystasz z jakiś publicznych masówek gdzie lista ip już dawno na blacklist siedzi.