Wpis z mikrobloga

#prad jakie są możliwe przyczyny zużycia zbyt wysokiego prądu w mieszkaniu? Jest możliwe że jakieś gniazdko albo urządzenie jest źle uziemione i prąd "ucieka"?
Telewizor, komputer z dwoma monitorami, boiler 60l, lodówka, kuchenka - piekarnik i płyta na prąd, zmywarka. Zużycie około 15kWh dziennie czyli 450kWh miesięcznie. Co przekłada się na rachunki rzędu 300zł-350zł/miesiąc.

Wysłałem licznik do ekspertyzy, zamontowali inny i bije tak samo.
  • 15
@Zakakaikane: To wszystko zależy od tego czy wszystkie urządzenia są używane na okrągło. Inne będzie zużycie, jak masz 24/7 włączony TV i komputer, a inne jak korzystasz z tego rzadziej. Jeśli korzystasz z tego rozsądnie, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym gniazdka.
@matrix_pl: wg odczytu licznika, wszystko się zgadza - 0,69zł za 1kWh

umowa z dostawcą prądu do czerwca br. była na właściciela mieszkania i płaciłem 120-160zł/miesiąc, zużycie wzrosło ponad 3-krotnie w momencie gdy zmienił się odbiorca umowy, dla mnie to zbyt duży zbieg okoliczności, szczególnie że w domu nic się nie zmieniło jeśli chodzi o ilość urządzeń czy pobór.

@matrix_pl @Orowerbogatszy @matrix_pl to jest mały boiler 60l 1500W ustawiony na 50 stopni
boiler 60l


@Zakakaikane: obstawiam głównie to, jeśli często lejesz ciepłą wodę. Zmywarka, jeśli dasz 70stopniowy program potrafi zużyć dwie kilowatogodziny prawie. Płyta to ciężko ocenić. Generalnie najlepiej zainwestować w paręsmart wtyczek z licznikiem prądu i mniej więcej sobie sprawdzić zużycie
umowa z dostawcą prądu do czerwca br. była na właściciela mieszkania i płaciłem 120-160zł/miesiąc,


@Zakakaikane: wczesniej mogłeś nie zuważyć ceny za bojler bo właściciel mógł mieć rachunek według prognozy