Wpis z mikrobloga

Jak podchodziliscie do szukania mieszkania? Czy nawiazywaliscie kontakt nie wiem z 5. pośrednikami żeby ogarniali mnogość ofert i w razie czego szybko reagowali, czy może sami przegladaliscie? Nie chodzi mi o to żeby płacić pośrednikom, tylko po prostu raz że można nie wiedzieć o nowych miejscach gdzie się buduje, dwa wszelkie sprawy budowlane typu jakość konstrukcji i jak się będzie tam żyło też dobry pośrednik ogarnia, trzy mogą przeszukiwać te oferty i tylko podsyłać właściwe.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pytanie #nieruchomosci
  • 43
  • Odpowiedz
  • 56
sprawy budowlane typu jakość konstrukcji i jak się będzie tam żyło też dobry pośrednik ogarnia


@interpenetrate: taaa, pośrednik w życiu by cię nie oszukał, żeby zarobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja po prostu wertowałem otodomy, rynek pierwotny i inne stronki i jak się coś trafiało to dzwoniłem
  • Odpowiedz
@interpenetrate
Niektórzy nie chcą pośredników i sami wystawiają z dobrą ceną bo nie ma prowizji.
Tylko wtedy trzeba działać szybko.

sprawy budowlane, jakość konstrukcji i jak się będzie tam żyło


Trochę żyjesz w bajce XD
  • Odpowiedz
@interpenetrate olej pośredników, szukałem sam. Natomiast developerski stan to niesamowite utrapienie - remonty, koszty wyposażenia i czas na to - to coś co widzę, że znajomi bardzo lekceważą. Polecam szukać z drugiej ręki w miarę nowego budynku 2-4 lata. Ktoś się wyprowadza wprowadzasz się i lifting zostaje lekki. Ważne aby płytki Ci się podobały cała reszta przecież może pójść do zmiany.
  • Odpowiedz
@Ogau: @Tiab nie mieliście wymagań żeby nie było słychać sąsiada zza ściany albo sufitu?


I myślisz, że pośrednik ci powie, że słychać? Skoro był tam na chwilę porobić fotki xD

Jak z sufitu ma być pewność to bierzesz na najwyższym piętrze
  • Odpowiedz
@interpenetrate: ja nic nie mam do pośredników ale szukałem sam, otodom/ olx / portale nieruchomości - zajęło mi to jakieś pół roku zanim dokonałem zakupu. Przeglądałem sobie prawie że codziennie, ale nie męczyło mnie to a raczej sprawiało frajdę. Po jakimś czasie szło już wyczuć kto przegina z ceną, gdzie jest ok, a gdzie są okazje. No i parę nieruchomości trzeba zobaczyć na żywo zanim się kupi te właściwą. Co do
  • Odpowiedz
@Tiab: czyli jak nie masz nic do dodania sensownego do tematu to po co się udzielasz...

@anty_gov o takim właśnie myślałem, żeby brać dewelopa to i cena musiałaby się zgadzać i układ idealny jakbym chciał i wszystko
Jaki byłby najwyższy możliwy top tier jeśli chodzi i dźwiękoszczelność, akustyczność, przenikalność dźwięków itp. takich budynków mieszkalnych, żeby porównywać sobie z tym co nasi patodeweloperzy sobie stawiają i mieć jakieś rozeznanie w zastosowanych materiałach?
  • Odpowiedz
nie mieliście wymagań żeby nie było słychać sąsiada zza ściany albo sufitu?


@interpenetrate: oczywiście. I żeby wiertarki sąsiada nie było słychać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem jak ma ci tu pomóc pośrednik.
  • Odpowiedz
@interpenetrate

czyli jak nie masz nic do dodania sensownego do tematu to po co się udzielasz


Czyli mamy ci potwierdzać, że pośrednik tam siedzi cały dzień i bada czy słychać pierd sąsiada albo chodzi po klatce i rozmawia z nimi oceniając jacy są? wtedy sensowne? Problem z dźwiękiem może być nawet w nowych budynkach.

Nieźle odklejony jesteś :(
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88
- Panie ale pan żeś mówił, że nie słychać nic.

- Bo nie słyszałem po prostu byłem w porze gdy wszyscy w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chłop myśli, że pośrednik będzie tam mieszkał żeby wystawić recenzje dla opa ( ͡° ͜ʖ ͡°) śmiechu warte
  • Odpowiedz
  • 4
@interpenetrate od izolacji cieplnej jest styropian lub wełna, te białe pustaki to sylikaty, które najlepiej tłumią dźwięki. Warto rozglądać się za mieszkaniami wyższymi niż standardowe 2.65 bo wtedy jak zrobisz sufit podwieszany aby wytłumić strop to nie będzie efektu niskiego stropu.
  • Odpowiedz
@charlie1919: tzn. może inaczej jest z pośrednikami jak się mieszka w jednym mieście, typu Wrocław albo Poznań. Ja mieszkam na ślasku i tutaj miałbym ze 5-7 miast do ogarniania jakbym chciał się w to bawić. Mi nie chodzi żeby korzystać z ich usług, mi chodzi żebym został tylko cynk że gdzieś coś jest co mnie może interesować, bo tego jest dużo, a większość to często dziwny układ albo różne braki różnych
  • Odpowiedz
@Tiab: chyba jesteś sama jakimś pośrednikiem odklejona jędzo xD ty jesteś po prostu za głupia, żeby zrozumieć że ja tego od pośrednika nie wymagam tylko tego żeby posegregował mi budynki po ich użytych materiałach do budowy, żeby te informacje były wyciągnięte do jakiejś tabelki żeby można było to porównać. To już mniej więcej coś powie o różnych konstrukcjach.
#!$%@? na olx 5k za oferty pokazania mieszkania przyrządzać.
  • Odpowiedz
od izolacji cieplnej jest styropian lub wełna, te białe pustaki to sylikaty, które najlepiej tłumią dźwięki. Warto rozglądać się za mieszkaniami wyższymi niż standardowe 2.65 bo wtedy jak zrobisz sufit podwieszany aby wytłumić strop to nie będzie efektu niskiego stropu.


@marcez: o widzisz, o to chodzi quality post.
Dobra, czyli - białe pustaki są zle pod jednym względem, ale lepsze od tych czerwonych pod drugim względem?
Jest jakiś materiał wznoszenia takich
  • Odpowiedz
@marcez: moim zdaniem zależy od zastosowanej metody konstrukcji budynku. Myślisz że w Polsce w patodeweloperce robi się to tak jak powinno, czy jak się kredytują ludzie na jakieś astronomiczne długości spłacania, to kogoś to interesuje? Moim zdaniem trzeba oddzielić ziarno od plew. No chyba że mi powiesz że nie ma takich konstrukcji możliwych, i że w apartamentach w NYC za 10milionow usd też słuchać sąsiadów. Jeszcze czekam aż powiesz że cena
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: mnie nie interere żeby korzystać z jego usług, będę się kontaktował samodizkeniez chce tylko informacje co gdzie jest


@interpenetrate To tak nie działa.
Jeśli on ci coś przedstawi to już ma dogadane w ofercie ze sprzedającym i bez niego nie kupisz.

Nawet jeśli byś tylko chciał oglądać to podpiszecie przed tym umowę pośrednictwa żebyś musiał kupić przez pośrednika i na boku nie dogadał się z właścicielem ;)
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Jak nie chcesz słuchać sąsiadów, to ty lepiej szukaj domu. Nowe budownictwo to kaszana akustyczna, prlowskie kartony też, w kamienicach bywa różnie w zależności od natężenia patusów.
  • Odpowiedz