Wpis z mikrobloga

Dobra, mirki, skończyło się babce sranie, trzeba coś poradzić na tę apatię. Niby jak oglądam memy, to wydaje się normalne, że po 30-tce ma się mniej energii, mniej satysfakcji z życia, nic się nie chce, hobby już nie cieszą itd., ale są one chyba jednak przesadzone. W każdym razie postanowiłem wypowiedzieć wojnę swojemu otępieniu. Wiem, że to wielowarstwowy problem, od zdrowych nawyków po kwestie chemiczne. Ktoś ma jakieś rady? Czyjeś życie od strony dynamizmu i satysfakcji polepszyło się i ma protipa? Bardziej wprost zapytam o to, czym się suplementujecie, bo obawiam się, że tutaj mogę mieć braki. Od jakiegoś czasu przyjmuję witaminę d i ashwagandhę. Podejrzewam, że nie zaszkodziłby jeszcze jakiś magnez i cynk. Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie i ktoś też pisał o badaniu testosteronu czy czegoś tam jeszcze.
#wykop30plus #zdrowie
  • 13
  • Odpowiedz
@lunaexoriens a jak wygląda twoja forma fizyczna? Polecam mocno siłownie i SW, nie siedzenie w weekend na chacie tylko jakaś aktywność, jak to po 30 to się wstaje na weekendzie o 7 to nie zamulać tylko biegać. Do tego zdrowa dieta, bez fast foodow. Z supli to witamina D oraz omega.
  • Odpowiedz
ma protipa?


@lunaexoriens: Protip jest taki, że idziesz do lekarza, badasz wszystko co jest możliwe do zbadania i już wiesz co suplementować. Po #!$%@? zgadywać. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@KOLEGAMAMY: Chodzę 3 razy w tygodniu na siłownię, na pewno to coś daje, ale jednak pomachanie ręką kilka razy co 3 minuty to w sumie żaden sport, więc obok treningu siłowego będę musiał wrzucić jakieś bieganie. Na pewno będzie z tego więcej energii niż z ciężarów. Pracuję zdalnie, więc ogólnie ruchu mam mało, tylko wyjście do sklepu, nie licząc tej siłki.
  • Odpowiedz
że po 30-tce ma się mniej energii, mniej satysfakcji z życia, nic się nie chce, hobby już nie cieszą itd.,


@lunaexoriens: O ile faktycznie regeneracja nie taka jak w wieku 18 czy 20 lat, o tyle satysfakcja z życia i chęć robienia nowych rzeczy dopiero się zaczyna. Na hobby trochę czasu brak, ale za to cieszą bardziej, gdy się go już znajdzie. Nie wiem skąd to otępienie u niektórych, ale dla
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: magnez, wapń, wit D, cynk. Raz na ~rok komplet podstawowych badań czy czegoś nie ma za dużo/za mało. I klasycznie: idź pobiegaj (jak jest możliwość to po lesie), wyjdź do ludzi
  • Odpowiedz
@lunaexoriens pytasz o suplementy a nawet nie wiesz czy masz jakieś niedobory. Nie wiesz, bo nie sprawdziłeś. Nie sprawdziłeś, bo ci się nie chce, bo łatwo jest po prostu pisać głupoty na wypoku.

Nikt nie zna twoich poziomów hormonów, twoich nawyków żywieniowych, stylu życia, tego ile śpisz, stresu, wieku, chorób, uzależnień, itd.

Zadawanie takiego ogólnego pytania jest przejawem głupoty.
  • Odpowiedz