Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mircy, poproszę o poradę w sprawie wyboru telefonu. Mam Redmi Note 3 Pro, więc zapewne każdy nowy będzie lepszy. To oznacza także, że nie mam żadnych poważnych wymagań za wyjątkiem dwóch:
- Duży ekran - tak 6,7 cala lub więcej.
- Dobra wydajność - czyli ma się nie mulić podczas używania. Wychodzę z założenia, że to zależy od CPU oraz pamięci RAM.
Reszta chyba zupełnie obojętna.

Żadnych kobylastych aplikacji nie używam, nie gram w gry, filmów nie oglądam. Standardowe aplikacje - przeglądarki, nawigacja, zdjęcia, jakieś sklepowe z kuponami i takie tam. itp.

Budżet do 1000, im mniej, tym lepiej.

Nie znam się kompletnie na mobilnych CPU/SoC, więc korzystałem z internetowych rankingów - notebookcheck i nanoreview - do oceny możliwości procesorów.

Wstępne typy:

1. POCO X3 Pro - Snapdragon 865, 999 PLN.
2. Huawei nova 11i - Snapdragon 680, 999 PLN (nie mam pojęcia o co chodzi ztymi usługami Google w Huawei, ale się dowiem w razie potrzeby).
3. Realme 9 Pro - Snapdragon 695, 999 PLN.
4. POCO M5 - Helio G99, 519 PLN
5. POCO M6 Pro - Heliop G99 Ultra, 1099 PLN (trochę wykracza, ale mogę dać jeśli naprawdę warto)
6. Redmi 10 i 12 - ale trochę się pogubiłem w oznaczeniach modeli, jakieś T, Pro, S i tak dalej. Niektóre mieszczą się w budżecie.

Oglądałem też różne Motorole i Samsungi, ale tutaj mam kompletny chaos, bo oznaczenia są konkretnie mylące i się na razie gubię. Sprzęty od Xiaomi najłatwiej ogarnąć, dlateg tyle tego jest na liście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wstępnie najbardziej sensowny wydaje mi się POCO X3 Pro (tyle tylko, że nigdzie go nie ma, na drugim miejscu POCO M5 (cena, a wydajność na oko ujdzie).

Oczywiście mogę się totalnie mylić - poproszę więc o pomoc, propozycje lub zwyczajne naprostowanie. Nie obrażę się :)

Dziękuję z góry.

  • 11
  • Odpowiedz
@kasztan00: w tym budżecie brałbym na snapie coś. Te nowe siajomi już powinny mieć HyperOS zamiast MIUI
Tyle że poco X3 pro to telefon z 2021 roku. Raczej koniec wsparcia.

POCO M6 Pro jest świeżutki, pewnie z dwa lata będzie miał aktualizacje
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00 tez mialem redmi note 3 pro ale lata temu i ciekawi mnie jedno. Jak ty wytrwales tyle lat na tak starym telefonie? Przecież na androidzie 6 juz od dawna większość aplikacji nie działa. Do tego kilkuletni używany telefon z mocnym procesorem i androidem 11 i wyzszym można juz kupic za 100-150zl.
  • Odpowiedz
  • 0
tez mialem redmi note 3 pro ale lata temu i ciekawi mnie jedno. Jak ty wytrwales tyle lat na tak starym telefonie?


@heez:

Jak pisałem powyżęj, nie mam jakichś specjalnych wymagań i nie używam telefonu do niczego bardziej skomplikowanego. Tego Note 3 Pro chcę wymienić tylko dlatego, że bateria po tylu latach trzyma już żałosne 5 godzin oraz ekran mam pokiereszowany. Gdyby nie to, używałbym go dalej ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@kasztan00: W tym budżecie (a konkretnie za stówkę więcej niż m6), jeśli miui/hyper os Ci nie przeszkadzają brałbym raczej poco x6 (bez pro). Telefon świeżo wypuszczony więc przez 3 lata będzie dostawał aktualizacje. A wydajnościowo a więc też jeśli chodzi o długość życia w kieszeni bez irytacji na wydajność - snap 7s g2 jest szybszy o +/- 40% od tego mediateka. Plus na snapie masz pewność, że custom romy będą
  • Odpowiedz
  • 0
@ashkandi:

Niewiele zrozumiałem z tego, co napisałeś, ale dzięki za odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten Poco X6 faktycznie na papierze nie wygląda źle. Na razie wyszło mi na to (między innymi z podpowiedzi, jakie na PW dostałem), że wybór powinien się sprowadzić do Mi 11 Lite 5G lub Motoroli Edge 30. Czyli zupełnie co innego, niż wstępnie wytypowałem. Ale tego X6 też dorzucę do listy -
  • Odpowiedz