Wpis z mikrobloga

Może ktoś sie orientuje jak jest z łądowaniem #quest3 poprzez USB3.2 podczas grania? Mimo podłączonego kabla ubywa poziomu naładowania baterii, w internecie wyczytałem ze tak ma być. Wydaje sie to absurdale i jak jest w rzeczywistości?
Jak mialem questa 2 to podłączenie kabla sprawialo ze moglem grać ciągle, czy w quest 3 to sie zmienilo?
Jakie jest wasze doświadczenie? Czy to wina kabla czy trzeba sie pogodzić z nową rzeczywistością?

#pcvr #vr #oculus
  • 25
  • Odpowiedz
@kucma19: Też to czytałem, że mimo podłączonego kabla ubywa pojemności baterii. Ubywa bardzo wolno co prawda ale jednak. Nie wiem czy kabel coś zmieni.
  • Odpowiedz
@kucma19: Powerbank 22,5W, kabelek co to obsłuży i mi się ładuje podczas grania i nawet przybywa baterii. Powerbank 20k mAh 100zł, kabelek 1.5m około 50zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Khorne_: tak, powerbank. Mi chodzi o usb link do PC w którym masz transmisje danych.
Na te chwile jedyne rozwiazanie jakie wymyslilem to air link i powerbank. Ale serio Meta nie widzi nic dziwnego w tym ze ktos np. ma podlaczony przewód do PC i mimo ze sam przewód ma 3A ładowania to podczas grania wydajność prądowa to 200mA.
I teraz czy zamienniki przewodów są jakieś słabe (mimo ze apka okulusa
  • Odpowiedz
@kucma19: port USB w kompie daje 0.5A przy 5V czyli 2.5W, wie, mozesz podlaczyc i kabel 100W ale to nic nie da. Q3 ma wyzsze użycie prądu niz q2. Może przyjąć w czasie pracy 10W a ładowany wyłączony max 27W. Jak chcesz grać po kablu i mieć te 10W dla q3 musisz kupić odpowiednią przejściówkę która ma dodatkowe wejście na kolejny kabel USB który podpinasz pod ładowarkę, wtedy możesz korzystać z
  • Odpowiedz
@kucma19: W sumie to jest jakaś zaleta grania na kablu? Nie lepiej sobie grać bezprzewodowo tym bardziej, że teraz do streamowania z PC można użyć AV1?
  • Odpowiedz
  • 0
chodzi Wam pewnie o cos takiego.
Sam quest 3 to jest mega urządzenie ale z tym ładowaniem to porażka i dziwne ze nie jest o tym głosno ze nowoczesty kabel usb 3.2 nie wystarczy zeby pokryć straty uzycia energii podczas grania.

Jeszcze jedno pytanie @wujek_zla_rada. Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy VR do simracingu?
kucma19 - chodzi Wam pewnie o cos takiego. 
Sam quest 3 to jest mega urządzenie ale z...

źródło: 61JSw+t7nML._AC_SX679_

Pobierz
  • Odpowiedz
@kucma19: to co dałeś na zdjęciu to zwykły rozdzielacz. Jak podłączysz to do pc i do ładowarki to w najlepszym przypadku tylko spalisz port USB w kompie. Ten sprzęt co dałem linka ma odseparowane zasilanie i to właśnie ma za zadanie Ci temu przeciwdziałać
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmo1989: jak laduje przez ładowarke to kabel laduje gogle ale jak ten sam kabel podlaczam do kompa i jest transmisja danych to ładowanie wynosi 200mA i jest to za malo na pokrycie zużycia energii gogli i sie rozładowują.
Smutek
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmo1989: Tak, sprawdzane na dwóch roznych kablach.
Chcesz powiedziec ze u Ciebie usb link ładuje gogle z kompa w trakcie ich uzywania i przesyłania obrazu z PC?
Ładowarki sie nie liczy :P
  • Odpowiedz
@kucma19: tak czytałem na sieci że są różne te kable. Skoro na mobo jest quick charge to sprawdzę jutro to w praktyce. Mam sporo kabli usb c w tym jeden niby PD to jutro napisze. Też mam mobo msi tylko ze x670 p
  • Odpowiedz