Wpis z mikrobloga

Czy kursy aws prowadzone przez np. stephane maarek wystarczą do zdania certyfikatu aws? czy jednak bez praktycznego doświadczenia w pracy nie mam szans. Ktoś z Was zdał te egzaminy przygotowując się tylko z kursów? Jeśli tak, to który najlepiej zdać, żeby już w jakimś tam stopniu polepszyć swoje CV na dzisiejszym niepewnym rynku? Jestem java devem.
#aws #cloud #programista15k #pracait
  • 11
  • 0
@zdjecie_z_wenszem: Dzięki. Rozumiem, że wyższe, masz na myśli AWS Developer – Associate lub AWS Developer – Architect? Bo chyba te są najpopularniejsze.

Też tak średnio przepadam za nim, ale kiedyś kupiłem te jego kursy i mam je dalej na koncie xD
@mirek_dev: Generalnie patrząc po hindusach to wszystko da się wykuć bez grama praktyki, szczególnie z przykładowych egzaminów na "tutorialsdojo", które szczerze polecam. Ale bez "hands-on" będzie trudniej. Od siebie polecam założyć konto na AWS i tam można wiele rzeczy sobie przeklikać na "free-tier", ważne jest tylko żeby pamiętać, żeby potem wszystko powyłączać i pousuwać, żeby się za rok nie zdziwić jak free-tier minie ;)
@mirek_dev: Nie mając zielonego pojęcia o chmurze zdałem AWS Dev na poziomie Associate ucząc się tylko z kursu od Stephana Maareka, ale poświęciłem na to w sumie ze 100~120h. Kumpel z pracy tak samo.