Wpis z mikrobloga

@szalony_kefir używałem pro100, ale ja dosłownie każdą szafkę "tworzyłem" od zera, bez gotowych tematów. W ten sposób powstały dwie kuchnie. Koszt w ciul niższy...choć teraz sama płyta poszła mocno w górę.
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: Jak sobie sam narysujesz, to jest po prostu łatwiej wyceniać. To w żadnym wypadku nie jest projekt wykonawczy i nie pomniejsza. Sam robię projekty i realizuje i mająć w większości przypadków do czynienia z wizualizacjami i niby "projektami" od rasowych architektów - i tak wszystko przechodzi przez mój program do mebli (i ostatecznie konsultowane z klientami) i dopiero to ma postać strawną, czyli wykonawczą. Więc nie obniży ceny, ale ułatwi
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: ogarnij sobie jakąś hurtownię w najbliższej okolicy. Wszystkie spece/majstry od robienia kuchni pod wymiar, co to zawsze mają terminy pod korek i nigdy się nie wyrabiają z robotą, zamawiają gotowe elementy dociete, oklejone bezpośrednio w hurtowniach stolarskich za psi grosz w stosunku do ceny za swoje "usługi". Ich jedyny skill to wizualizacja przestrzenna, trochę skilli z używania programów do aranżacji wnętrz, podstawowy kurs składania mebli Ikea, miarka, ołówek i kartka
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Pro 100 kiedyś testowałem i mnie odrzucił. Corpus też rozważałem do kupna ale coś mi tam w nim nie grało. Od siebie polecę- zainteresuj się PaletteCad, obecnie w nim właśnie pracuję
  • Odpowiedz
@orfan: Prostak jest zaje*isty. Ma parę ułomności ale ogółem jak się ma swoje dobre i sprawdzone bazy to naprawdę jest git.
Ostatni temat jaki robiłem, czyli domowe biuro (pic rel) wychodzi dość realistycznie. Natomiast i tak głównie używam go do kuchni, które są moim głównym targetem i jest ideollo. Dodam, że nie chce mi się bawić w mapowanie tekstur, bo efekt byłby jeszcze lepszy. Jedynie IESa używam bo daje fajny efekt.
marcel_pijak - @orfan: Prostak jest zaje*isty. Ma parę ułomności ale ogółem jak się m...

źródło: nowy gabinet

Pobierz
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Ok, rozumiem, że podejście masz bardziej takie, że priorytetem jest jakość renderingu. I tu faktycznie Kray, bo tak się to chyba nazywa, robi robotę. Ale co do samego projektowania, robienia rysunków tech i tego typu rzeczy, Pro100 niestety jest lata za dzisiejszymi standardami
  • Odpowiedz
@orfan: Nie. Render, owszem - jest ważny bo chce jak najlepiej pokazać klientowi co otrzyma, ale ważniejsze jest dla mnie, to co wypluje dla mnie pod kątem wykonawczym. Czyli raport formatek, który potem w strawnej postaci można zaimportować na rozkrój.
Długo by gadać. Testowałem z 6 softów do tego celu, ale bez cnc prostak wypada dla mnie najlepiej.
Rysunków tech za bardzo nie potrzebuję, bo wszystko ustalam z klientem "live" a
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Z formatkami to chyba każdy soft już sobie radzi. Ale np. już jak chcesz mieć bok szafki od czoła oklejony czarna pcv, a góra i dół białą to kiedy sprawdzałem, Pro100 nie rozróżniał tego.
Adeko nie kojarzę szczerze mówiąc, pierwszy raz słyszę. W SWoodzie też pracowałem, Woodwork w inwentarze. Ale to kombajny które zwykły meblarz nie wykorzysta w 100%
Ostatnio widziałem taki soft microvellum, też cholernie ciekawy bo dużo rzeczy
  • Odpowiedz